Ankara’da Engeller Hayal Oluyor... İşte Ayrıntılar...

Ankara'da Engeller Hayal Oluyor... İşte Ayrıntılar...

Büyükşehir Belediyesi Elvankent Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali üyeleri başarıdan başarıya koşuyor.

03 Aralık 2018 - 11:53 - Güncelleme: 04 Aralık 2018 - 13:09

Büyükşehir Belediyesi Elvankent Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali üyeleri başarıdan başarıya koşuyor.

Başkentli dezavantajlı bireylerin üretim ve yeteneklerini açığa çıkarmayı amaçlayan Elvankent Engelliler Lokali, özel olarak kurduğu futbol takımı etkinliği ile üyelerine her hafta maç yapmanın keyfini yaşatıyor.

 

ÜYE SAYISI 258’E YÜKSELDİ

Engelli bireylerin kendilerini gerçekleştirmelerine imkan sağlamak için tüm tecrübe ve ilgilerini esirgemeyen eğitmenler, Başkentin dört bir yanından gelen engelli vatandaşların azmederek birçok konuda kendini ispatladığını söylüyor.

Kısa zamanda merkezin engelli üye sayısının ise 258’e yükseldiğini belirten eğitmenler, müzikten takı tasarımına kadar birçok alanda başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatıyor.

 

EN EĞLENCELİ EĞİTİM

Engelli üyelerden oluşan ritim ve halk oyunları ekibi çeşitli etkinliklerde sahne alarak Başkentlilerle de buluşuyor.

Futbola ilgi duyan ve Futbol Takımına giren üyelerin profesyonel futbolculara taş çıkaracak düzeyde maç yaptığını vurgulayan Takım Lideri Levent Metin, duygularını şu sözlerle özetliyor:

“Öncelikle zihinsel engelli futbol takımının kurulmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.8 yıldır lokalin üyesiyim. Her hafta futbol dersi alıyoruz. Tüm ekibimle beraber maça büyük bir keyifle geliyoruz.Takımı günden güne geliştiriyoruz. Bize bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum.”

 

SAHNE TOZU VE ALKIŞLAR

Lokalde üyelerin yeteneklerinin azımsanmayacak düzeyde olması ve sanatsal üretim yaparak sosyalleşen bu özel gençler arasında Ankara Oyun Havaları ve Seymen ekibinde olanlar da var.

    

MÜZİK İLE YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYORLAR

Lokaldeki Müzik Atölyesi’nde yer alan def, darbuka, bendir, zil ve davul gibi enstrümanlarıkısa sürede çalmayı öğrenen engelli gençler müziğin ritmine kendileri kaptırarak, öğrenirken de eğleniyor.

Enstrüman çalmayı çok sevdiğini anlatan Ritim grubuüyelerinden Rabia Şahin için de bu lokalin önemi ve anlamı çok büyük:

“5 yıldır lokalin üyesiyim. Müzik bana çok iyi geliyor. Müzik aleti çalarak kendimizi ifade etmiş oluyoruz. Burada kendimi evimdeymiş gibi hissediyorum. Arkadaşlarımla hem öğreniyor hem de eğleniyoruz. Tüm eğitmenlerime teşekkür ederim.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.