Ankara’da Gönüllü Temizlik Başlıyor! Nerelerde Yapılacak?

Ankara'da Gönüllü Temizlik Başlıyor! Nerelerde Yapılacak?

15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Başkent'in bir çok noktasında, bazı sivil toplum kuruluşları, dernekler, belediyeler ve gönüllüler bir araya gelerek çevre temizliği yapacak. Türkiye’de 21 ilde, dünyada da 150 ülkede eş zamanlı olarak yapılacak olan çevre temizliğine yoğun bir katılım olması bekleniyor.

15 Eylül 2018 - 11:09 - Güncelleme: 15 Eylül 2018 - 11:09

15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Başkent'in bir çok noktasında, bazı sivil toplum kuruluşları, dernekler, belediyeler ve gönüllüler bir araya gelerek çevre temizliği yapacak. Türkiye’de 21 ilde, dünyada da 150 ülkede eş zamanlı olarak yapılacak olan çevre temizliğine yoğun bir katılım olması bekleniyor. 

Dünya Temizlik Günü nedeniyle oluşan duyarlılık, 15 Eylül’de somutlaşıyor. Türkiye’nin farklı kesimlerinden pek çok kişi, Dünya Temizlik Günü dolayısıyla çevre temizliği yapacak. Kampanya çerçevesinde Türkiye’nin dört bir yanından gruplar, 15 Eylül Cumartesi günü sokaklara çıkarak yaşadıkları bölgeyi temizleyecek, çöpleri toplayacak. Çevre temizliği kampanyasına, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, belediyeler, STK’lar ve şirketlerden de büyük destek geldi. 

 

BAŞKENT'TE 15 EYLÜL DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Başkent’te çevre temizliği için Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı buluşma noktası olarak seçildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin malzeme ve ekipman desteğiyle gerçekleşecek olan etkinliğe, Ankara’daki çeşitli üniversitelerden 100 gönüllü öğrenci katılacak. Büyükşehir Belediyesi ile Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) işbirliğinde düzenlenecek çevre temizliği için 100 gönüllü genç, 15 Eylül Cumartesi günü Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı’nda saat 11.00’de buluşacak. Türkiye’de 21 ilde, dünyada da 150 ülkede eş zamanlı olarak en az beş saat boyunca çevre temizliği yapılacak. 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde ‘daha temiz bir dünya için el ele’ sloganıyla, doğayı korumak ve farkındalık oluşturmak için buluşacak olan gençler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde de hayata geçirilen “sıfır atık” projesine destek verecek. Ellerinde birbirinden farklı sıfır atık poşetleriyle çevre temizliği yapacak olan gençler, vatandaşları da doğa ve çevre bilinci konusunda bilgilendirecek. 

 

ÇEVRE TEMİZLİĞİNE BİR DESTEKTE ANKARALI MÜHENDİSLERDEN

Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında başlatılan kampanya dolayısıyla 15 Eylül Cumartesi günü saat 13:00'da Nallıhan Kuş Cenneti'nde olacaklarını duyurdu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Çevre Mühendisleri Odası şu ifadeleri kullandı.

Şubemiz, değerli üyeleriyle; 15 Eylül 2018 Cumartesi günü  "Nallıhan Kuş Cenneti"nde; kentimizde yaşanan kirlilik sorununa dair dikkat çekmek ve "Dünya Temizlik Günü"nde bu kirliliği bir nebze de olsa azaltabilmek amacıyla bir araya gelecektir. Piknik, forum ve çevre temizliği ile gerçekleştirilecek bu etkinliğimize değerli katılımlarınızı bekleriz.

15 Eylül tarihi, Dünyada ve Ülkemizde çevre kirliliğine "Dur!" demenin ve harekete geçmenin tarihi olmalıdır! Kentimizde yaşanan çevre kirliliğine tepkisiz kalmamak, doğamıza, yaşam alanlarımıza sahip çıkmak adına bizler Nallıhan Kuş Cenneti‘nde olacağız.

TURİZMCİLER DERNEĞİ SEĞMENLER PARKI'NDA BULUŞACAK

Ankara Turizmciler Derneği (TURDER), 15 Eylül Cumartesi ''Dünya Temizlik Günü'' nedeniyle Çankaya'da bulunan Seğmenler Parkı'nda buluşacak. Dünyanın en büyük sivil eylemi olarak adlandırılan Temizlik Günü'nde, TURDER üyeleri saat 11:00'da bir araya gelerek temizlik yapacaklar.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Nisan'ın 20'sinde Kar Yağışı
Ankara'da Nisan'ın 20'sinde Kar Yağışı