Ankara’da Kesintisiz Trafik Ağını Genişletme Çalışmaları...
  • Reklam

Ankara'da Kesintisiz Trafik Ağını Genişletme Çalışmaları Sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak ve ulaşım sorununu çözmek amacıyla birçok noktada yol genişletme çalışmalarını hızlandırdı.

31 Ekim 2019 - 12:35

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak ve ulaşım sorununu çözmek amacıyla birçok noktada yol genişletme çalışmalarını hızlandırdı.  Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Şaşmaz Bulvarı’nda bulunan Zırhlı Birlikler Köprülü Kavşağı altında yol genişletme çalışmalarına başladı.

 

HEDEF, ANKARA’DA KESİNTİSİZ TRAFİK AĞINI GENİŞLETMEK

          İstanbul Yolunu Eskişehir Yoluna bağlayan Şaşmaz Bulvarı üzeri Ümitköy istikametinde Zırhlı Birlikler Köprülü Kavşağı altında başlatılan yol genişletme çalışmaları kısa sürede tamamlanacak.

         Bir yandan Etimesgut Şeker Mahallesi Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Caddesi’ni Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’na bağlayacak yeni yol açım çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da kesintisiz trafik ağını genişletmek ve trafik yoğunluğunu azaltmak için Zırhlı Birlikler Köprülü Kavşağı altına da neşter vurdu.

 

ŞERİT SAYISI ARTACAK

         Zırhlı Birlikler Köprülü Kavşağı altında 585 metre uzunluğunda ve 2,5 metre genişliğindeki yolda tek yönde mevcut 2 şerit 3 şeride, 3 şeritli yol ise 4 şeride çıkarılacak.

       Bölge trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak yol genişletme çalışmalarının tamamlanması için Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 7/24 çalışıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..