Ankara’da Konsept Bir Mekan: ’’Sound Ankara’’ Açılıyor

Ankara’da Konsept Bir Mekan: ''Sound Ankara'' Açılıyor

Haber Ankara olarak açılışını Rober Hatemo ile yapacak olan Sound Ankara'ya konuk olduk. Ankara'nın hareketli noktalarından Bestekar Sokak'ta açılacak olan Sound Ankara sahibi Alper Yıldız, mekan hakkında bilgiler verdi.

06 Ekim 2016 - 12:59

Haber Ankara olarak açılışını Rober Hatemo ile yapacak olan Sound Ankara'ya konuk olduk. Ankara'nın hareketli noktalarından Bestekar Sokak'ta açılacak olan Sound Ankara sahibi Alper Yıldız, mekan hakkında bilgiler verdi.

 

İşte Alper Yıldız ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:

 

Öncelikle Haber Ankara'ya konuk olduğunuz için teşekkür ediyorum. Sound Ankara’yıaçma hikayenizi anlatır mısınız? Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Aslında 11 senedir organizasyon işleriyle uğraşmaktayız. Ankara'nın çeşitli alışveriş merkezileri ve belediyelerde organizasyonlar yaparak kendimizi geliştirmeye çalıştık. Organizasyon yaparken dışarıdan destek almamak için Ajans Tutku ile sektörde yerimizi aldık. Bir süre sonra, Ankara'da canlı müzik dinlenecek ve hafta içi gidilebilecek  yerlerin eksikliğini fark ettikten sonra bu sektöre atılmaya karar verdik. Uğraşlarımızın arasında inşaat, gıda, güzellik merkezi gibi alanlarımızda vardı ama bu biraz daha hepsini bir arada toplayabildiğimiz bir sektör oldu. Hepsi birbirini desteklerken çok da güzel şeyler çıktı ortaya. Kendi organizasyon şirketimizde çalışan personellerin yanı sıra, Ankara'nın sevdiği isimlerle ve senelerdir topladığımız bilgi birikimleri ile buraya hem müşteri hem de işletmeci gözüyle bakarak, güzel bir mekan haline getirmeye çalıştık. Ankara'da genelde ara sokaklarda yapılanı, hareketli bir noktada,Bestekar Sokak'ta, insanların rahat ulaşabileceği bir yerde, sabahtan gelip akşama kadar oturabileceği, kahvaltı ve öğle yemeklerini yiyebilecekleri, dünya mutfağından yararlanabilecekleri, kahve içebilecekleri, akşam belli bir saatten sonra canlı müzik dinleyebilecekleri, Pazar günleri konsere gelebilecekleri bir mekan oluşturmaya çalıştık. Umuyoruz ki herkes tarafından beğenilir ve keyifli bir mekan haline geliriz.

 

Başka yerlere kıyasla Ankara'daki eğlence sektörünü nasıl buluyorsunuz?

Ankara'da eğlence sektörü çok çeşitli ama bir o kadar da bakir. Genelde aynı tarzlar, aynı müzik... Çok çeşitli bir müzik maalesef Ankara'da mevcut değil. Değişiklik beraberinde risk getirdiği için, bu risk payı genelde alınmak istemiyor. Mekanlara baktığımızda aynı isimlere denk geliyoruz. Salı günü bir yerde sahne alan bir arkadaşımız, Cuma günü başka bir mekanda sahne alıyor. Biz misafirlerimizi sıkmadan, farklı isimlerle, Sound Ankara'yı hatırlatabilecek kişilerle çalıştık. Çok daha geniş bir orkestra ile gündeme gelmek istedik. Ankara'da, İstanbul'da olan mekanlara yakın yerler açıldı ve bence çokta keyifli mekanlar oldu. Bunların daha çok çeşitlenmesini, daha çok mekan olmasını, herkese hitap etmesini umuyoruz. Bütün bunlar beraberinde müşteri memnuniyetini getirecektir. Alternatif olmadığı takdirde mekanlara mecburi olarak gidilme şansı doğuyor. Ne kadar çok alternatif olursa, müşteri seçimi o kadar rahat ve uygun olur diye düşünüyorum.

 

Sound Ankara başka yerlerde de açılacak mı?

Öncelikli olarak Eskişehir, İstanbul, Antalya ve Kıbrıs'ta planladığımız noktalar var. Bir yandan da kurumsallaşmaya çalışıyoruz. Bu konsepti Türkiye içinde ve dışında birkaç noktaya daha taşımayı hedefliyoruz. İlerleyen zamanlarda farklı şehirlerde, farklı bölgelerde karşınızda olacağız.

 

Açılışı Rober Hatemo ile yapıyorsunuz. İlerleyen zamanlarda hangi isimlerle çalışacaksınız?

Cumartesi'ye kadar farklı solist ve programlarımız var. Her gün canlı müziğimiz mevcut. Ankara'da pazar günleri yapılabilecek bir şey olmadığını düşünerek, alternatif oluşturmak için, kimsenin evde kalıp canının sıkılmasını istemediğimiz için, her hafta farklı bir tarzla insanların ilgisini çekebileceğimiz konserlerimiz devam edecek. Birçok alternatif müziklerimiz olacak. Dikkat çekebilecek, çok güzel isimlerle görüşmemiz devam ediyor. Sosyal medyada da yakın zamanda hangi isimlerle anlaştığımız açıklayacağız.

“İKİ KONSEPTİ BİR ARADA SUNUYORUZ”

 

Sound Ankara'yı diğer mekanlardan ayıran özellik nedir?

Dünya mutfağımız mevcut. Kahvaltısından tatlısına kadar kendi yaptığımız ürünlerle, sabah 10.00'dan gece 02.00'a kadar istediğiniz ürünün hizmetini alabileceğiniz bir mekan. Ön ve arka olarak ikiye ayrılan bir mekanımız var. Günün her saatinde iki konsepti de sunabileceğimiz bir mekan yaratmaya çalıştık. Sabah gelip kahvaltı yapıp, kahvenizi içtikten sonra akşam arkaya geçip canlı müziğinizi dinleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda Pazar günleri konserlere katılabiliyorsunuz. Bunların hepsini bir arada bulunduran başka bir mekan bilmediğimiz ve görmediğimiz için, farkımızın tam olarak bu olduğunu düşünüyorum. Gerek personelimizin güler yüzlülüğü gerekse sunduğumuz ürünlerin kalitesi olarak -tabi ki aynı zamanda müzikte satıyoruz- ender mekanlardan biri olduğumuzu düşünüyorum.

 

Damsız girilmez gibi bir kuralınız var mı?

Başkasını rahatsız ettiğiniz noktada özgürlüğünüz biter. Diğer misafirlerimizi rahatsız etmediği takdirde damlı veya yalnız her misafirimiz girebilir. Misafirimizin rahatlığı ve memnuniyeti en ön planda.

 

Sound Ankara'dan sonra farklı konseptlerle çalışmalarınızı sürdürecek misiniz?

Bu konseptten sonra bir tane butik meyhane ve büyük bir performans alanıyla konsepti tamamlamak istiyoruz. Sadece alkol almak istiyorsanız şurası, yemek yemek istiyorsanız şurası ya da konser dinlemek istiyorsanız şurası olarak ayrı ayrı mekanlarda konseptleri tamamlamayı planlıyoruz. Bu da yavaş yavaş gündeme gelecek zaten.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Johnson & Johnson, COVID-19'un önüne geçmek için geliştirdiği aşı adayını duyurdu
Johnson & Johnson, COVID-19'un önüne geçmek için geliştirdiği...
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi