Ankara’da Kreşte Yaşanan Olayda Yeni Gelişme!

Ankara'da Kreşte Yaşanan Olayda Yeni Gelişme!

Ankara’da ağlayan küçük çocuğu susturmaya çalışan kreş öğretmeni ya da bakıcı olayında öğretmen açığa alındı. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

23 Kasım 2018 - 16:18

nkara'nın Etimesgut ilçesindeki bir kreşte çekildiği iddia edilen görüntüler görenleri hayretler içinde bıraktı. Sosyal medya üzerinden yayılan görüntülere aileler büyük tepki gösterdi.

Ağlayan küçük bir çocuğu bir türlü avutamayan bakıcının akıllara durgunluk veren yöntemi görüntüye yansıdı. Kreşteki biri tarafından gizlice çekilen görüntüde kreş öğretmeni ya da bakıcı olduğu tahmin edilen kadın, çocuğun ağzını sıkıca kapatıp, 'Sustun mu' diye bağırıyor. Görüntünün sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardındani bakıcı ya da kreş öğretmeni olan kadın tepki yağmuruna tutuldu. Akıllara durgunluk veren görüntülerin ardından öğretmenin açığa alındığı bildirildi. 

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI 

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, görüntülere konu olan mağdur ve müştekilerinin tespit edilerek ifadelerinin alınması, kamera kayıtlarının geçmişe dönük olarak temin edilip incelenmesi için Etimesgut Emniyet Müdürlüğü'ne talimat verdi.

 

MEB'DEN AÇIKLAMA 

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Ankara'da özel bir anaokulunda meydana gelen ve sosyal medyada yer alan video görüntülerinde, öğrencilere şiddet uygulandığı iddia edilen öğretmene ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Olayda görevli çocuk gelişimi uzman öğreticisinin son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu, kendi sınıfında yeğenine yüksek sesle bağırdığı, susturmak için ağzını kapayarak fiziki müdahalede bulunduğu bilgisine ulaşılmıştır. Videodaki görüntüler üzerine, özel anaokulu tarafından, ismi geçen çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verilmiştir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ASKİ Gölbaşı içme suyu ana isale hattını yeniliyor
ASKİ Gölbaşı içme suyu ana isale hattını yeniliyor
Başkent'te kadın cinayeti
Başkent'te kadın cinayeti