Ankara’da ’Patroniçe’ Operasyonu! Fuhuş Çetesi...

Ankara'da 'Patroniçe' Operasyonu! Fuhuş Çetesi Çökertildi...

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, uzun zamandır gerçekleştirdiği teknik ve fiziki takiplerin ardından belirlenen evlere operasyon gerçekleştirdi.

22 Aralık 2018 - 10:35 - Güncelleme: 22 Aralık 2018 - 10:36

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, uzun zamandır gerçekleştirdiği teknik ve fiziki takiplerin ardından belirlenen evlere operasyon gerçekleştirdi.

4'ü fuhuş evi olmak üzere 8 farklı adrese yapılan operasyonlarda fuhuşa teşvik eden, zorlayan, fuhuş için yer ve imkan sağlayan, insan ticareti yapan 'Patroniçe' lakaplı 3 kadın yakalandı. Ayrıca, fuhuş için kadın pazarlayan ve temin eden 4 erkek ile para karşılığı fuhuş yapan aralarında yabancı uyruklu kadınların da olduğu 8 kadın yakalandı.

Çeşitli vaatlerle kandırılarak fuhuşa zorlanan 10 mağdur kadın da yapılan operasyon sonucu kurtarıldı.

 

AİLELERİNE TESLİM EDİLDİLER
Emniyet kaynaklarından öğrenilen bilgilerde, şüphelilerin yakalandıkları “fuhuş evlerinde” yapılan aramalarda çok sayıda uyarıcı haplar, cinsel içerikli ürünler ele geçirilmiş, çok miktarda paraya, ziynet eşyasına ve suç malzemelerine el konuldu.. Ayrıca kadınların nüfus cüzdanlarına örgüt liderlerince el konulduğu ve mağdur kadınların günlerce fuhuş evlerinden çıkarılmalarına izin verilmedikleri öğrenildi. 
İlçe Emniyet Müdürlüğündeki sorgularının ardından adli makamlara sevk edilen ve aralarında yöneticilerinde bulunduğu 15 şahıstan 10’u tutuklanırken, mağdur durumda olan 10 kadının ise ailelerine teslim edildiği öğrenildi.

Kaynak: Dilvin KAYGUSUZ KARABULUT- ÖZEL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım