Ankara’da ’’Şaka Gibi’’ Gösteri! Kahkaha Tufanına Hazır...

Ankara'da ''Şaka Gibi'' Gösteri! Kahkaha Tufanına Hazır mısınız?

"Şaka Gibi" tiyatro oyunu, MEB Şura Salonu'nda izleyicisiyle buluşuyor.

08 Aralık 2017 - 12:22 - Güncelleme: 08 Aralık 2017 - 12:22

"Şaka Gibi" tiyatro oyunu, MEB Şura Salonu'nda izleyicisiyle buluşuyor. 10 Aralık 2017 saat 20:00'da başlayacak olan gösterinin bilet satışları Biletix'te devam ediyor.

Kabarenin oyuncu kadrosunda Türk Sanat Musikisi'nin en önemli seslerinden Yılmaz Morgül ile birlikte, Özgür Özgülgün, Yelda Alp,Selin Bayraktar ve Ahmet Çevik gibi tiyatro sahnesinin ve ekraların usta isimleri yer alıyor.2013 yılında Ahmet Çevik tarafından kurulan, kadrosunda tiyatro ve ekranın usta isimlerinin yer aldığı Ahmet Çevik Tiyatrosu, "Şaka Gibi" isimli müzikli kabaresiyle seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Güncel konuları farklı ve komik bir bakış açısıyla dört farklı skeç üzerinden anlatan oyun iki perdeden oluşuyor. Oyunun, başlangıçtan finale kadar düşmeyen performanslarıyla her sahnede ön plana çıkan oyuncu kadrosunda Türk Sanat Musikisi sanatçısı Yılmaz Morgül ile birlikte, Selin Bayraktar, Özgür Özgülgün, Yelda Alp ve Ahmet Çevik gibi tiyatronun ve ekranların usta isimleri bulunuyor.Şaka Gibi ile birlikte Yılmaz Morgül ilk kez tiyatro sahnesinde seyirci karşısına çıkacak. Oyunun şarkılarını seslendiren Yılmaz Morgül, sahnede zaman zaman canlı performans da sergileyecek.

Yılmaz Morgül'den dört farklı performans Bir skeçte eşiyle kavga eden bir babayı, ikinci skeçte konservatuvar sınavına girmiş ama kazanamamış sesi muhteşem ama meslek olarak musluk tamirciliği yapan bir işçiyi, üçüncü skeçte liposakşına giden bir kadının kocasını canlandıracak olan Morgül, son skeçte ise cinayet programlarına çıkan bir adamı oynayacak.

Mustafa Arıkoğlu'nun kaleme aldığı oyunu, usta tiyatro oyuncusu Tarık Şerbetçioğlu yönetti. Sözlerini Mustafa Arıkoğlu'nun yazdığı oyunun müziklerini Aras Deniz Sipahi bestelerken, koreografilerini ise PınarAtaer üstlendi. Oyuna özel olarak hazırlanan sıra dışı kostümleri de Şinasi Günaydın ve Mehmet Kimyon tasarladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi