Ankara’da Şehit Aileleriyle Anneler Günü Programı Düzenlendi
  • Reklam

Ankara'da Şehit Aileleriyle Anneler Günü Programı Düzenlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu 12 Mayıs Cumartesi günü, Şehit Aileleriyle Anneler Günü Programı’nda şehit anneleri ve şehit eşleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

14 Mayıs 2018 - 17:39 - Güncelleme: 14 Mayıs 2018 - 17:39

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu 12 Mayıs Cumartesi günü, Şehit Aileleriyle Anneler Günü Programı’nda şehit anneleri ve şehit eşleriyle kahvaltıda bir araya geldi. 

Programa Vali Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Vali Yardımcısı Metin Arslanbaş, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu, Ankara’da Merasim Sokak ve Kızılay patlamasında, 15 Temmuz darbe girişiminde, Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Operasyonu’nda şehit olan vatandaşlarımızın aileleriyle çeşitli vesilelerle zaman zaman bir araya geldiklerini belirterek onlarla bir aile gibi olduklarını, acıları paylaşmaya gayret ettiklerini söyledi.

Anneler Günü vesilesiyle düzenlenen organizasyonda Sarıeroğlu şunları kaydetti: “Şehit aileleri açısından anne, baba, eş, kardeş, herkes aynı acıyı yaşıyor. Anneler başımızın tacı, dinimizin buyurduğu, medeniyetimizin tasavvur ettiği şekilde analarımız olmasıydı bu topraklar bu kadar güçlü mayalanmazdı. Onların yetiştirdiği evlatlar, vatan, bayrak, millet, ezan için kendilerini gerektiği yerde gerektiği zaman hiç arkaya bakmadan canlarını ortaya koydular. Bütün şehitlerimizi, sizlerin huzurunda rahmetle yad ettiğimi söylemek istiyorum. Gazilerimize, hâlâ tedavi gören kardeşlerimizi var, bunların hepsine Rabbimden şifalar diliyorum. Eğer şehitlerimiz, gazilerimiz olmasaydı bugün bu çatı altında bir arada olmamız mümkün değildi.”

Ak Parti hükûmetleri olarak şehit ailelerini her zaman emanetleri olarak gördüklerini vurgulayan Sarıeroğlu, onların her türlü sıkıntılarını gidermek, yanlarında olmak için gayret gösterdiklerini belirterek şöyle konuştu: “Güçlü bir geçmişe sahibiz ve önümüzde inşallah daha da güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğimiz, nice güzelliklerle milletimizi buluşturacağımız çok zamanımız olacak diye inanıyoruz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızla, tüm kadrolarımızla birlikte hem Ankara’mızda hem Türkiye’mizin dört bir yanında hem de tüm İslam âlemi için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Rabbim, birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin.”

İyiliğimize, Müslümanlara yönelik tehdit karşısında tüm dünya sesini çıkarmazken; yaşanan acılara, zulümlere tüm dünya gözlerini kapamış, kulaklarını tıkamışken Türkiye olarak her elimizi uzattığımızı kaydeden Bakan Sarıeroğlu “Herkes sessizken Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde tüm Türkiye olarak sesimizi yükseltiyoruz ve ulaşabileceğimiz her yere, tek bir kişi bile olsa tüm mazlum ve mağdur coğrafyalara elimizi uzatıyoruz, bunu yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Sarıeroğlu, sözlerini şehit annelerinin  Anneler Günü'nü kutlayarak sonlandırdı.

Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..