Ankara’dan İsimler De Var! MHP’nin 5’i Büyükşehir 12...

Ankara'dan İsimler De Var! MHP'nin 5'i Büyükşehir 12 Belediye Başkan Adayı Belli Oldu....

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP’nin 5’i büyükşehir olmak üzere 12 belediye başkan adayını açıkladı. Durmaz'ın açıkladığı isimler arasında Ankara'dan isimler de var...

17 Kasım 2018 - 11:12 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 11:12

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yerel seçim çalışmalarına en erken başlayan partinin MHP olduğunu belirten Durmaz, seçimlere hazır olduklarını kaydetti. Aday adaylığı için resmi müracaatların bugün itibariyle başladığını bildiren Durmaz, şu ana kadar 650 kişinin müracaatta bulunduğunu dile getirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bazı adayları daha önce açıkladığını anımsatan Durmaz, MHP'nin 5'i büyükşehir olmak üzere 12 belediye başkan adayını sıralarken, Ankara'dan da isimlere yer verdi. Durmaz, "Daha önce Ankara'nın Polatlı ve Etimesgut Belediye Başkanlarımız da Genel Başkanımız tarafından ilan edilmişti. Mürsel Yıldızkaya Polatlı Belediye Başkan adayımız olarak, Enver Demirel de Etimesgut Belediye Başkan adayımız olarak tespit edildi. Çalışmalarımız devam etmektedir. Partimize karşı çok yoğun ilgi söz konusu. Adeta aday patlaması yaşanmakta. İnşallah bu seçimlerin en flash çıkışını yapan, en iyi sonucunu alan partisi olacağımıza bütün samimiyetimizle inanmaktayız."

 

MELİH GÖKÇEK AÇIKLAMASI

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bir temaslarının olup olmadığı sorusu üzerine Durmaz, "Herhangi bir temas olmadı fakat bu olmayacak anlamına gelmiyor" dedi.

Durmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise, "Her yer için çalışmalarımız devam ediyor. Çok sayıda sürpriz aday da söz konusu olabilir. Parti içinden ve dışarıdan sevilen, sayılan, partimizi ve partimizin ilkelerini benimsemiş, üretken belediyecilik anlayışını benimsemiş çok sayıda aday adayı müracaatı var. En iyi adaylar çıkacak ve sonucu alacağız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı
Başkent’te feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı
"Sarıkız" tedirginliği