Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden Sahtecilik Operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden Sahtecilik Operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri Sahtecilik Yaparak Haksız Kazanç Sağlayanlara Yönelik Operasyon Yaptı.

06 Ocak 2016 - 16:23

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sahtecilik Suçları Büro Amirliği görevlilerince (TCK. Madde.252) Rüşvet Almak ve Vermek, (TCK Mad.204) Resmi Belgede Sahtecilik, (TCK. Madde 158)Nitelikli Dolandırıcılık, (TCK. Madde. 220) kanunun suç saydığı filleri işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek suçlarından 29.12.2015 günü başlatılan planlı operasyon kapsamında, N.A., O.K., Ü.D., C.Ç., Ş.Ş. ve N.B. isimli şahıslar tespit edilerek yine Gölbaşı ilçesinde yaklaşık 5 milyon TL’lik arsayı sahte belgelerle satmaya çalışırlarken suçüstü yakalanmışlardır.

Şüphelilerin ev, işyeri ve otolarında çok sayıda tapu senedi fotokopileri, imzasız-mühürlü boş tapu senetleri, Tapu Müdürlüğü başvuru belgeleri, resmi senet fotokopileri, Tapu Müdürlüğü ve Noterliğe ait sahte soğuk ve plastik mühürler, farklı şahıslara ait vesikalık fotoğraflar, kira sözleşmeleri, sürücü belgeleri, nüfus cüzdanı ve nüfus kayıt örneği fotokopileri, üzerinde farklı şahısların açık kimlik, adres ve telefon bilgileri ile tapu kayıt bilgileri yazılı not kağıtları ve not defterleri, laptop bilgisayar, cep telefonu ve sim kartları ele geçirilmiştir.

Şahısların Ankara merkez, dış ilçeler ve başka illerde sahte belgelerle çok sayıda tapu satışı gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Şahıslar kendilerine, yaşlı kişilere ait çok zamandır işlem görmeyen rayiç bedelleri yüksek arsa sahiplerini hedef olarak seçtikleri anlaşılmıştır.            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı