Ankara Emniyet’ten Ardı Ardına Operasyon

Ankara Emniyet'ten Ardı Ardına Operasyon

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri kap-kaç olayını gerçekleştiren şüphelilere yönelik operasyon yaptı.

18 Haziran 2016 - 14:51

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri kap-kaç olayını gerçekleştiren şüphelilere yönelik operasyon yaptı. Aynı zamanda yine Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri işyerlerinden hırdavat malzemesi, el aletleri ve elektronik eşyaları çalan şahıslara yönelik operasyon gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlar sonrasında Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazılı açıklamalarda şu ifadeler yer aldı: ''Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğince yapılan çalışmalar kapsamında;  03.06.2016 günü saat: 05.00 sıralarında ilimiz Çankaya ilçesi Eti Mahallesi Celal Bayar Bulvarı Sıhhiye köprü üzerinde S.D. isimli müştekinin kaldırımda oturduğu esnada yanına yaya gelen üç şüpheli şahıstan birinin müştekiye ait cüzdan ve cep telefonun çalınması sonucu maruz kaldığı kap-kaç olayı ile ilgili olarak, ekiplerimizce incelenen güvenlik kamera kayıtları, takip ve saha çalışmaları sonucu olayı gerçekleştiren şüphelinin H.G. ve olaya iştirak eden diğer şüphelilerin ise E.A. ve A.Ö. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.

Gözaltına alınan H.G., E.A., ve A.Ö. isimli şüpheliler, haklarında düzenlenen evraklarıyla birlikte 10.06.2016 günü mevcutlu olarak C.Başsavcılığına sevk edilmiştir. Şüphelilerden H.G. isimli şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak ilimiz Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiş, diğer şüphelilerden E.A. isimli şahıs ise adli kontrol, A.Ö. isimli şahıs ise Savcılıkça serbest bırakılmıştır. Müdürlüğünüz Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince, ilimiz Altındağ Siteler bölgesinde son günlerde gece saatlerinde işyerlerinden çok sayıda hilti, şarjlı matkap, taşlama makinası, hırdavat malzemeleri ile televizyon, bilgisayar, laptop ve kabloların çalınması olayları ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde; hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilen şüpheli A.Ö. 03.06.2016 günü ilimizde yakalanmıştır. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, şüphelinin çaldığı malzemeleri satmış olduğu H.Y. isimli şahıs 03.06.2016 günü kendisine ait gecekonduda yakalanmış, şahsın Siteler bölgesindeki işyerinde yapılan aramada çalıntı olduğu tespit edilen 50 top tesisat kablosu, 1 adet marangoz kesme aleti, 1 adet jeneratör, 1 adet süpürge, 2 adet kaynak makinesi, 1 adet dalgıç motor, 1 adet lazer metre ölçüm cihazı, 1 adet ocak, 23 adet matkap, 5 adet spiral makinesi, 1 kutu degobaj takımı, 1 adet bilgisayar monitörü, 2 adet sıcak hava üfleme motoru, 35 adet banyo bataryası, 55 adet lavabo bataryası, 45 adet tekli musluk ele geçirilmiştir. 2 televizyon ise O.A. isimli şahıstan ele geçirilmiştir. Ele geçen malzemeler müştekilerine teslim edilmiştir. Ele geçen çalıntı eşyaların yaklaşık 100.000 TL değerinde olduğu tespit edilmiştir.

A.Ö.’ nün olaylardan ikisini, çalmış olduğu kamyonet ile gerçekleştirdiği, toplamda 10 işyerinden hırsızlık ,1 oto hırsızlığı olayını gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Şüpheli A.Ö.’ nün işlem yapılan 11 olay haricinde 1 çocuğun kaçırılması, 1 açıktan hırsızlık, 1 6136 SKM., 1 mabetten hırsızlık, 1 mala zarar verme, 1 tehdit olmak üzere 6 ayrı suç kaydının daha olduğu, aranmadığı anlaşılmıştır.

Hırsızlık malı satın alan H.Y. ve O.A. ifadeleri alındıktan sonra Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakılmıştır. Yakalanan şüpheli A.Ö. isimli şahıs hakkında düzenlenen 10 ayrı işyerinden hırsızlık ve 1 adet oto hırsızlığı olayı ile ilgili 04.06.2016 günü adli makamlara sevk edilmiş ve tutuklanmıştır.              

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor