Ankara Fen Lisesi’nde Öğretime Başlama Bilmecesi

Ankara Fen Lisesi'nde Öğretime Başlama Bilmecesi

Ankara Fen Lisesi'nde inşaat çalışmaları sürerken, okul yönetiminden velilere gelen mesajda, okulun 17 Eylül'de açılıp açılmayacağının yarın netleşeği belirtildi.

15 Eylül 2018 - 11:02 - Güncelleme: 15 Eylül 2018 - 11:02

Ankara'nın en köklü liselerinden olan Ankara Fen Lisesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından tadilatta girdi. Okulda bulunan kız ve erkek öğrenci pansiyonları, kapalı spor salonu, okul kütüphanesi yıkılarak, yeni binaların inşaatlarına başlandı. Ayrıca, okul binasının iç ve dış tadilatı ile 9 derslik, 1 fizik, 1 kimya ve 1 biyoloj labaratuvarı yapımı başladı.

Okulların açılmasına sayılı günler kala, inşaat çalışmalarının bitmemiş olması ise velilerde, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin ne yapacağı düşüncesine neden oldu. Okul yönetimi ise, velilerin kafasındaki soru işaretlerini yok etmek amacıyla bir mesaj gönderdi. 

 

HAFTASONU TEKRAR BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Ankara Fen Lisesi yönetiminin gönderdiği mesajda, okulun açılıp açılmayacağının yarın Ankara Valisi Ercan Topaca'nın denetiminden sonra netleşeceği ifade edildi. Velilere gelen o mesajda şu ifadeler yer aldı:

"Sayın velimiz, okulumuzdaki inşaat çalışmaları devam etmektedir. 17 Eylül Pazatesi okulumuzun ve pansiyonumuzun açılıp açılmayacağı ile ilgili karar cumartesi günü okulumuz inşaatlarını kontrolünden sonra Sayın Valimiz Ercan Topaca verecektir. Okulumuz ve pansiyonumuz inşaatları bitmezse Keçiören ilçesinde bulunan başka bir okul binası ve pansiyon binasında eğitim öğretime başlayacağız. Konuyla ilgili haftasonu tekrar bilgilendirme yapacağız. Mağduriyet yaşanmaması amacıyla, planlama yapmak için lütfen bizden haber bekleyiniz. Bilgilerinize."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • xyz
    1 yıl önce
    İnşaatın ne kadar sürede biteceğini hiç kimse bilmiyor. 3 ayda bitmez inşaat. Keçiören desen orasıda hazır hazır değil.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il:...