Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği’nden Yeni Atılımlar

Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği'nden Yeni Atılımlar

Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (AGYD),Aylık Yönetim Kurulu toplantısını Ömer Uzun başkanlığında gerçekleştirildi.

30 Ağustos 2018 - 14:46

Ankara Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (AGYD),Aylık Yönetim Kurulu toplantısını Ömer Uzun başkanlığında gerçekleştirildi. Haber Ankara’nın yeni ofisinde gerçekleştirilen toplantının açılışını yapan AGYD Başkanı Ömer Uzun, öncelikle yeni ofisine taşınan Haber Ankara ailesi adına İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Volkan Memduh Gültekin’in kutlayarak sözlerine başladı.

 

AGYD BAŞKANI ÖMER UZUN: “KISA SÜREDE BÜYÜK MESAFE KAT ETTİK”

Gazetecilerin ve yazarların sorunlarını tespit ederek çözümler üretme yolunda son bir yıl içerisinde çok büyük mesafeler kat ettiklerini belirten Başkan Uzun, başta yerel yöneticiler ve akademisyenler olmak üzere birçok kişi ve kurumu ziyaret ederek Derneklerinin amacını ve misyonunu anlattıklarını söyledi. Uzun “Ankara’daki gazetecilerin birçok sorunu var. Bu sorunları tespit etmede ve çözüm yolu bulmada Dernekçilik ve Sivil Toplumculuk büyük rol oynamakta. Başkentimizde faaliyet gösteren medya emekçilerini bir arada topladık, toplamaya devam ediyoruz. Bu çatı altında kendi sorunlarımıza ışık tutuyoruz ve tutacağız. Sorunlarımızı tartışıyoruz, birlikte çözümler arıyoruz. Çözüm için ilgili kurum ve kuruluşlarla diyaloga geçiyoruz. Bunun yanı sıra, öz eleştiri de yapıyoruz. Kendimizdeki yanlışlıkları görerek düzeltiyoruz. Bu çalışmalarımızı daha da arttıracak sürdüreceğiz.”

 

“BAŞKENT’İN YILDIZLARINA ÇOK ÖZEL BİR GECE DÜZENLENECEK”

Derneğin son döneme ait faaliyetleri hakkında detaylar sunan Başkan Uzun, bundan sonraki süreç için de yapılması gereken çalışmalara ilişkin Yönetim Kurulu üyelerine açıklamalarda bulundu.

Toplantıda, özellikle 2018 yılına damga vuran proje ve çalışmalar üreten kişi, kurum ve kuruluşların detaylı bir şekilde tespit edilerek ödüllendirileceği çok özel bir ödül gecesi yapma konusunda oy birliği ile karar alındı. Toplantıda ayrıca, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler ve kanaat önderlerine yönelik önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek ziyaretler de ele alındı.

Başkan Ömer Uzun yönetimindeki toplantıya Başkan Vekili ve Yazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Ertan, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Dergilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Evin Göktaş, Gazete ve Gazetecilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı M. Umut Karakülah, İnternet Medyası ve Sosyal Medyadan Sorumlu Başkan YardımcısıVolkan M. Gültekinve Genel Sekreter Osman Türkmen katıldı.

Toplantı, AGYD Başkanı Ömer Uzun ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Haber Ankara’nın İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Volkan Memduh Gültekin’e çiçek takdimi ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Ankara’da su kesintisi
Ankara’da su kesintisi