Ankara Kent Konseyi 1’inci yılını kutlayacak

Ankara Kent Konseyi 1'inci yılını kutlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çalışan, Ankara’yı ve Ankaralıyı merkezine koyan Ankara Kent Konseyi 1’inci yılını kutlamaya hazırlanıyor.

11 Haziran 2020 - 12:15 - Güncelleme: 11 Haziran 2020 - 12:26

29 Haziran 2019 tarihinde ilk seçimli genel kurulunu yaparak kurulan Ankara Kent Konseyi içinde 480 Sivil Toplum Örgütü (STK) ile Başkentlilerin şehirleri için söz sahibi olduğu bir yapı. Bu yapının 1'inci yılını kutlayacak olmalarının mutluluğu içinde olduklarını anlatan Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Ceren Anadol, “Pandemi sürecinde dayanışma ruhu ile hareket etmiş olup, her kesime STK’lar aracılığı ile ulaşmanın konforunu yaşayarak hızlı reaksiyon gösterebildik. Fiziksel olarak bir araya gelinemeyen süreçte online kanallar aracılığı ile bir araya gelen Kent Konseyi ‘yeni normal’e geçtiğimiz bu günlerde birinci yılını kutlama hazırlıklarına başladı. Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyelerinden oluşun bir komite 30 Ağustos Parkı’nda bileşenleri ile birlikte bir yıldır yapılan faaliyetlerin sunulacağı, komşuluk ve dayanışmanın 10 kuralı mottosu ile yeni normal sürecinde Ankara Kent Konseyi’nin ilk organizasyonunu 1’inci yıl kutlaması ile yapma kararı aldık” dedi.


Kutlamanın ise açık alanda yapılacağını anlatan Anadol, “Tüm etkinlikler sosyal mesafeli olarak planlanmakta ve uyulması gereken tüm kurallar göz önünde bulundurulacak” diye konuştu.

Gonca ÖZTÜRK

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il:...