Ankara’nın 60 Ayrı Noktasında Çalışma! Asfalt Ekiplerinden...

Ankara'nın 60 Ayrı Noktasında Çalışma! Asfalt Ekiplerinden Gece Gündüz Bayram Mesaisi...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların bayramı daha huzurlu ve güvenli geçirebilmeleri için Başkent’in birçok noktasında asfalt serimi, asfalt yama ve kaldırım çalışmalarına gece-gündüz aralıksız devam ediyor. 

03 Haziran 2019 - 13:17

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların bayramı daha huzurlu ve güvenli geçirebilmeleri için Başkent’in birçok noktasında asfalt serimi, asfalt yama ve kaldırım çalışmalarına gece-gündüz aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, çalışmalarını özellikle trafiğin daha az olduğu gece saatlerinde gerçekleştiriyor.

 

60 AYRI NOKTADA YOĞUN MESAİ

2019 yılı planlaması kapsamında yapılacak öncelikli noktaları belirleyen Büyükşehir Belediye ekipleri, 60 ayrı noktada asfalt yama çalışmalarını sürdürüyor.

Başta metropol ilçeler olmak üzere birçok noktada gece-gündüz çalışan ekipler; sinyalizasyon, ızgara kenarları ve ASKİ çalışmalarından kaynaklanan çukurlar, rögar kapaklarının yanlarında oluşan yükseltiler ile enerji firmalarının kazı çalışmalarından kaynaklı çukurların onarımı için de asfalt yaması yapıyor.

 

MEZARLIK VE KÖY YOLLARINA DA BAKIM

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bayram öncesinde dış ilçelerin ve köy yollarının da bakım çalışmalarını yürütüyor. Bir çok noktada yol bakım, asfalt yama çalışması yapan ekipler bayramda kabir ziyareti yapacak olan Başkentliler için Büyükşehir'e bağlı mezarlıklarla, köy mezarlıklarına giden yolların da bakımını gerçekleştiriyor.

 

ASFALT SERİMİ VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, gece gündüz sürdürdüğü çalışmalarına şehrin dört bir yanında devam ediyor. Başkent'in bir çok noktasında asfalt serimi ve kaldırım çalışması da yapan ekipler, trafiğin aksamaması ve vatandaşın çalışmalar sırasında rahatsızlıklarını en az düzeye çekmek amacıyla daha çok gece mesai yapıyor. 7/24 çalışmalarına aralıksız devam eden Büyükşehir ekipleri Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciler Yüzde 50 Su İndiriminden Memnun
Öğrenciler Yüzde 50 Su İndiriminden Memnun
Dünya Şampiyonası'na ASKİ Spor Damgası
Dünya Şampiyonası'na ASKİ Spor Damgası