Ankara’nın Butik Semtinde Bir Gecede 5 Hırsızlık Vakası!

Ankara'nın Butik Semtinde Bir Gecede 5 Hırsızlık Vakası!

Haber Ankara'ya Whatsapp İhbar Hattı'ndan ulaşarak bölgedeki polis noktasının kaldırılmasının kötü sonuçlar doğuracağını belirten semt sakinleri haklı çıktı. Bölgede bir gecede bilinen 5 hırsızlık vakası yaşandı.

29 Ocak 2018 - 17:27 - Güncelleme: 29 Ocak 2018 - 17:27

Ankara'nın gözde ve butik semtlerinden Beysukent'te yaşayan vatandaşlar, iki ay önce Haber Ankara'ya ulaşarak, Jandarma döneminden beri semtlerinde var olan ve ardından polise devredilen güvenlik karakolunun kaldırılmasının huzur ve güvenlik için büyük sıkıntılar oluşturabileceğinden bahsetmişlerdi. En yakın güvenlik noktasının araçla 15-20 dakika uzaklıkta olan Yaşamkent'te olmasını fırsat bilen hırsızlık şebekesi, bir gecede bilinen 5 ayrı soygun gerçekleştirdi.

 

Aralarında İşlem Bilişim, BHA Planlama, Kapadokya İnşaat gibi firmalarında bulunduğu şirket mekanlarına dadanan hırsızlar, vatandaşın evlerini de gece boyu yokladılar. Bir site sakini, komşusunda iki kar maskeli şahıs görünce, sitenin güvenlik görevlisine haber verdi ancak hırsızlar kayıplara karışarak yakalanamadı.

 

Emniyet güçlerinden alınan bilgiye göre, bir gecede en az 5 ayrı hırsızlık vakasının yaşandığı belirtildi. Bölge sakinlerinden bir kişi, Haber Ankara'ya ulaşarak, "Ankara Valiliği'ne, Emniyet Müdürlüğü'ne çağrı yapıyorum. Buraya en yakın karakol arabayla 20 dakika mesafede. Polisi arıyoruz, bir saatten önce gelmiyor. Yıllardır burada huzuru sağlayan küçük polis noktasının kaldırılma amacı nedir? Bunu anlamıyoruz. Çocuklarımız evde tedirgin, sadece maddi kaygılar yok; yarın öbür gün can güvenliğimiz de tehlikeye girerse ne olacak? Bu canı kim geri verecek? Polis noktamızın tekrar faaliyete geçirilmesini istiyoruz. Güvenlik, devletimizin asli görevlerindendir." ifadelerini kullandı.

 

İşte Haber Ankara'da yaklaşık iki ay önce konu ile ilgili olarak yayınlanan haber:

 

 

Kaynak: HABER ANKARA ÖZEL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x