Ankara’nın Göbeğine Çiftlik Kuruluyor

Ankara'nın Göbeğine Çiftlik Kuruluyor

Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenecek olan "Anadolu Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı”, “Anadolu Kırsal Hizmetler Fuarı” ve “2. Ulusal Kırkım Şampiyonası”, 18 Mayıs Perşembe saat 10.30'da Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katılımıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayacak.

18 Mayıs 2017 - 10:38 - Güncelleme: 18 Mayıs 2017 - 16:25

Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenecek olan "Anadolu Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı”, “Anadolu Kırsal Hizmetler Fuarı” ve  “2. Ulusal Kırkım Şampiyonası”, 18 Mayıs Perşembe saat 10.30'da  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katılımıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayacak.  

Başkentlilerin köy özlemini giderecek fuarda; 4 gün boyunca, bilgilendirici sempozyumlar yapılacak, birbirinden farklı etkinlikler düzenlenecek. Fuar, çoban meşalesinin yakılması ve "Çoban Deklarasyonu"nun okunmasıyla başlayacak. Açılış töreninin ardından, panel ve sempozyumlarda "Kırmızı Et Sektörü Çözüm Arıyor",  "Ankara Keçisi" ve "Bal Hasadı" gibi konulu panel ve konferanslar yapılacak. Etkinliklerde ayrıca "en hızlı kırkım gösterisi" ve "futbol oynayan teke gösterisi" de yer alacak.  

Fuarın ikinci gününde de çeşitli yarışmalar düzenlenecek. "En güzel inek", "en güzel Akkaraman koçu", "en güzel Merinos koçu" ve "en güzel Ankara tekesi" yarışmaları yapılacak. Fuarın üçüncü ve dördüncü günü, "Ulusal Kırkım Şampiyonası" ve "koç-teke müzayedesi" ile tamamlanacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi