Ankara, Satranç Takımıyla Tanıtılacak

Ankara, Satranç Takımıyla Tanıtılacak

09 Nisan 2019 - 11:51

Gökyay Satranç Müzesi tarafından, Ankara Kalkınma Ajansı’nın Yerel Ürünün Ticarileştirilmesi Destek Programı ile gerçekleştirdiği ‘’Ankara’nın Stratejik Tanıtımı: Ankara Temalı Satranç Takımı” projesi kapsamında üretilen Ankara Temalı Satranç Takımı, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’a tanıtıldı. Satranç takımını inceleyen ATO Başkanı Baran, Ankara’nın marka şehir olması açısından tanıtımının önemli olduğunu belirterek, “Şehrimizin marka olarak tanınması için hepimiz elimizi taşın altına koyalım” dedi. 

Gökyay Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Birten Gökyay, Gökyay Vakfı ve Gökyay Satranç Müzesi Yöneticisi Selma Dönek ile birlikte, ATO Başkanı Baran’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Baran’a Ankara’nın Stratejik Tanıtımı Projesi kapsamında üretilen Ankara Temalı Satranç Takımı hediye eden Gökyay, tüm dünyada şehir sembollerinin satranç taşlarına yerleştirilerek tanıtımının yapıldığını belirtti. Ankara için de Gökyay Satranç Müzesi olarak harekete geçtiklerini anlatan Gökyay, Ankara Kalkınma Ajansı ile yürüttükleri projeyle satranç takımını ürettiklerini kaydetti.

Atakule’den Anıtkabir’e kadar Başkent’in sembollerinin satranç taşı olmuş hallerini inceleyenBaran, “Satranç takımı içerisinde Anıtkabir’den Atakule’ye Hitit Güneşi’nden Ankara Kalesi’ne kadar Ankara’nın simgeleri bir araya getirilmiş. Bu tür kültürel çalışmalardan daha güzel bir tanıtım çalışması düşünemiyorum. Ankara temalı satranç takımının Başkent’in tanıtımına katkı sağlayacağına inancım tam” dedi.Baran, Ankara’nın kendine özgü satranç takımı olmasından dolayı memnuniyetini de dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu
Ankara pazarlarında korona virüs tedbirleri etkili oldu