Ankara Semaları Model Uçaklarla Renklenecek

Ankara Semaları Model Uçaklarla Renklenecek

Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) takvimde yer alan CAT-2 onaylı “Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası” 31 Ağustos-1 Eylül 2018 tarihlerinde Ankara-Gölbaşı Gölbek Köyü Mevkii’nde Türkiye’nin dört bir yanından gelecek modelcileri buluşturacak

01 Eylül 2018 - 10:56 - Güncelleme: 01 Eylül 2018 - 10:56

Amatör-Sportif havacılık faaliyetlerinin Türkiye’deki öncüsü, 1929 yılından itibaren Türkiye'nin Havacılık Federasyonu yükümlülüğünü taşıyan ve FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) tarafından NAC (Milli Hava Sporları Yetkilisi) olarak kabul edilen Türk Hava Kurumu ve Gölbaşı Belediye Başkanlığı'nın destekleriyle 31 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında “Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası” düzenliyor. Şampiyonada F1A Planörler (A2-Leylek), F1B Lastik Motorlu Modeller, F1H Tipi Planörler (A-1, Kırlangıç, Flamingo) ve P-30 Tipi Modeller (Lastik Motorlu) yarışacak. Şampiyonaya 100’e yakın modelcinin katılması bekleniyor.

Amacı, Türkiye’deki modelcilerin dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma, dayanışma ve rekabet duygularını geliştirmek, Türk Model Uçak Milli Takımı aday kadrosunu belirlemek ve uluslararası yarışmalara hazırlamak olan şampiyonada yarışmacılar modellerini kıyasıya yarıştıracak.

31 Ağustos 2018 Cuma günü (bugün) antrenman uçuşlarının yapılacağı yarışmanın, resmi uçuşları 1 Eylül 2018 Cumartesi günü sabah erken saatlerde başlayacak. Aynı gün kupa ve madalya töreninin ardından saat 17.00’de hava gösterileri yapılacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x