Ankara Temalı Satranç Takımı Artankara’da Tanıtılacak

Ankara Temalı Satranç Takımı Artankara’da Tanıtılacak

Gökyay Satranç Müzesi’nin, Ankara Kalkınma Ajansı’nın(AKA) Yerel Ürünün Ticarileştirilmesi Destek Programı ile gerçekleştirdiği ‘’Ankara’nın Stratejik Tanıtımı: Ankara Temalı Satranç Takımı” projesi kapsamında üretilen Ankara Temalı Satranç Takımı, Artankara Fuarı’nda tanıtılacak.

12 Mart 2019 - 13:11

Gökyay Satranç Müzesi’nin, Ankara Kalkınma Ajansı’nın(AKA) Yerel Ürünün Ticarileştirilmesi Destek Programı ile gerçekleştirdiği ‘’Ankara’nın Stratejik Tanıtımı: Ankara Temalı Satranç Takımı” projesi kapsamında üretilen Ankara Temalı Satranç Takımı, Artankara Fuarı’nda tanıtılacak. Türkiye’de kalıcı ve anlamlı bir armağana dönüşen satranç takımı tanıtımın toplantısı 16 Mart tarihinde düzenlenecek. Toplantıya, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Müze Kurucusu Akın Gökyay , Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Gökyay Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, katılacak.

Ziyaretçileri, Başkent’i simgeleyen tasarım satranç takımını görmeye davet eden Müze Kurucusu Akın Gökyay, “Dünyada önde gelen şehirlerin, mimari yapılarını sembolize eden satranç takımları mevcut. AKA ile işbirliğinde oluşturduğumuz proje ile artık Başkentimizin de kendi değerlerine özgü bir satranç takımı var. Bu proje ile hem Türkiye hem de Başkent için önemli bir kazanım sağladık. Üstelik ‘Ankara Temalı Satranç Takımı’ üretimini de gerçekleştirdik. Ziyaretçilerimizi, bu özel tasarım ile tanışmaya davet ediyorum” diye konuştu.

 

ANADOLU MEDENİYETLERİ SATRANÇ TAKIMINDA

Gökyay Satranç Müzesi iş birlği ile Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Başkanı Prof. T. Emre FEYZOĞLU koordinatörlüğünde, lisansüstü öğrencilerinin etkinliği olarak ‘Anadolu Medeniyetleri’ temalı büyük satranç taşlarından oluşan ‘’MAT Sergisi’’ de fuar süresince sanatseverlerle olacak. 

Ayrıca Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) Başkanı Gülkız Tulay, Fuar kapsamında “satranç ve inovasyon” konusunu işleyeceği bir konuşma yapacak. Satranç takımlarının tasarımcıları yanı sıra TSF ve AKA konukları da tanıtım toplantısında bulunacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı