Ankara Valiliği’nden Yeni Yıl Önlemleri

Ankara Valiliği’nden Yeni Yıl Önlemleri

Ankara Valiliği, yeni yıla huzur ve güvenlik içerisinde girilmesini sağlamak üzere tedbir aldığını bildirdi.

30 Aralık 2015 - 17:59

Ankara Valiliği, yeni yıla huzur ve güvenlik içerisinde girilmesini sağlamak üzere tedbir aldığını bildirdi.

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları, devlet hastanelerinin acil servisleri ve nöbetçi eczaneler ile haberleşme ve enerji hizmetleri için alınan önlemler şöyle sıralandı: “İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü, 31 Aralık 2015 Perşembe gününden itibaren sorumluluk bölgeleri itibariyle, huzur planları uygulamaya koyacaklar ve Emniyet-Asayiş tertip ve tedbirlerini 02 Ocak 2016 Cumartesi günü sabahına kadar aksaksızca sürdüreceklerdir.
Havaalanı, gar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve devlet karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekipleri veya timlerinin sayıları artırılacak ve vatandaşlarımızın hizmetlerine hazır hale getirilecektir.

Aşırı hız, alkollü araç kullanımı, hatalı sollama, yakın takip, şerit ihlali, çalışma süresi ihlali gibi trafik kazalarının meydana gelmesinde büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetimlerine ağırlık verilecektir.

112 Acil Çağrı Merkezi telefon hatlarında görev yapan personel sayısı takviye edilerek bu telefonlara yapılacak müracaat veya ihbarlar titizlikle ve derhal değerlendirilecektir.  
BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIKLARI ÖNLEMLERİ

Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından özellikle alışveriş ve eğlence mahalleri ile diğer umuma açık alanlarda denetimler, tefrik edilecek ekipler marifetiyle etkin bir şekilde yapılacaktır.

İtfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve nöbetçi memurluklar vatandaş müracaatlarına açık tutulacaktır.

Toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacaktır.  
ACİL SERVİSLERİ VE NÖBETÇİ ECZANELER İLE HABERLEŞME VE ENERJİ HİZMETLERİ

Devlet hastanelerinin acil servisleri ve nöbetçi eczaneler ile haberleşme ve enerji hizmetleri için gerekli ön hazırlıklar ilgili birimlerin üst yöneticileri tarafından önceden planlanacak ve acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatları hizmete hazır hale getirilecektir.”             

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x