Ankara Valisi Ercan Topaca Görevden Alındı! Ankara’nın Yeni...

Ankara Valisi Ercan Topaca Görevden Alındı! Ankara'nın Yeni Valisi İstanbul'dan...

2016 yılından beri Ankara Valiliği görevini sürdüren Ercan Topaca görevden alındı. Topaca merkeze çekilirken, Ankara'nın yeni Valisi, İstanbul Valiliği görevini sürdüren Vasip Şahin oldu.

27 Ekim 2018 - 07:35

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarıyla 20 ile yeni valiler atandı, 18 ile başka illerden, bir ile de merkez valiliğinden atama yapıldı.

 

Karara göre Ankara Valisi Ercan Topaca, Mülkiye Başmüfettişi olarak görevlendirildi. İstanbul Valisi Vasip Şahin Ankara Valiliğine, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da İstanbul Valiliğine getirildi. 

 

Bu karar ile yaklaşık iki yıl önce göreve başlayan Ercan Topaca, Ankara Valiliği görevini bırakmış oldu. Topaca, özellikle sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve kentteki olaylar hakkında hızlı haber akışı sağlayan yapısı ile tanınıyordu.

 

ERCAN TOPACA'DAN AYRILIK MESAJI

Ankra Valiliği görevinden ayrılan Ercan Topaca, yaptığı açıklamada "2016 Yılı Eylül ayından beri şerefle yürüttüğüm Ankara Valiliği görevim, yeni çıkan Kararname ile sona ermiştir. Görevim sırasında bana destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza, çalışma arkadaşlarıma ve Ankara’lı hemşehrilerime teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN KİMDİR?

Ercan Topaca'dan boşalan Ankara Valiliği görevine, 2018 yılı Ekim kararı ile İstanbul Valisi Vasip Şahin getirildi. 

 

1964 Bayburt doğumlu olan Ankara'nın yeni valisi Vasip Şahin, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

 

Vasip Şahin, sırasıyla Küre, Pütürge kaymakamlıkları, Muş Vali Yardımcılığı, Mudurnu, Kızılcahamam kaymakamlıkları, Düzce Vali Yardımcılığı ve İller İdaresi Genel Müdürlüğü (2008-2010) yaptı.

 

Vasip Şahin, 11 Mayıs 2010 tarih ve 407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Düzce Valisi oldu ve 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Malatya Valisi olarak atanmıştı.

 

16 Eylül Valiler kararnamesi ile Vali olarak İstanbul'a atanan Vasip Şahin, 27 Ekim'de Ankara Valisi görevine atanarak Başkent'te göreve başladı.

 

Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..