ANKARA’YA KAR GELİYOR! Sıcaklıklar 10 Derece Birden Düşecek......
  • Reklam

ANKARA'YA KAR GELİYOR! Sıcaklıklar 10 Derece Birden Düşecek... İşte Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Bir süredir sıcaklıkların düştüğü Ankara'da bu hafta içi kar yağışının geri gelmesi bekleniyor!

22 Kasım 2017 - 11:19 - Güncelleme: 22 Kasım 2017 - 11:19

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Bir süredir sıcaklıkların düştüğü Ankara'da bu hafta içi kar yağışının geri gelmesi bekleniyor!

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 21 Kasım 2017 Salı, 22 Kasım 2017 Çarşamba günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Başkent Ankara'da geçtiğimiz hafta sıcaklıklar birer birer düşmüş, yağmur yağışı yaşanmamıştı. Meteorolojik veriler, Başkent'e bu hafta kar yağışının yeniden geleceğini gösterirken, sıcaklıkların da hafta içi günden güne düşeceği belirtiliyor. Salı günü itibari ile sıcaklıkların 10 derece birden düşmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


- 21 Kasım 2017 Salı günü 5 derece ve çok bulutlu,

- 22 Kasım 2017 Çarşamba günü 4 derece ve kar yağışlı olması bekleniyor.  


En düşük sıcaklıkların 21 Kasım Salı -1, 22 Kasım Çarşamba -6 derece olacağı tahmin ediliyor. 

 

 

DENİZLERİMİZDE FIRTINA BEKLENİYOR!

Batı Karadeniz'de rüzgarın; 20.11.2017 Pazartesi günü öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) kuvvetinde fırtına, yer yer 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz'de rüzgarın; 21.11.2017 Salı günü sabah saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı, doğusunda batı ve güneybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına, yer yer 8 ila 10 kuvvetinde (80-100 km/saat) tam fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Çarşamba günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Marmara'da rüzgarın 20.11.2017 Pazartesi günü öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü ilk saatlerden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.
Ege'de rüzgarın; 20.11.2017 Pazartesi günü öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkisi kaybetmesi bekleniyor.

Batı Akdeniz'de rüzgarın 21.11.2017 Salı günü sabah ilk saatlerde batı ve güneybatı, sabah saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına, yer yer 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Akdeniz'de rüzgarın 21.11.2017 Salı günü sabah ilk saatlerden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına, yer yer 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

ADANA'DA KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Adana çevrelerinde bugün (Pazartesi) akşam saatlerinden sonra etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın sabah saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BATI KARADENİZ'DE KUVVETLİ KAR YAĞIŞLARI BEKLENİYOR!

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Bolu ve Kastamonu ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce'nin yüksek kesimlerinde başlayacağı tahmin edilen karla karışık yağmur ve kar yağışlarının, yarın (Salı günü) yer yer kuvvetli (10-20 cm) , 1500 m üzeri rakıma sahip yerlerde yoğun (20 cm üzeri) olması bekleniyor. 
Başta Bolu Dağı geçidinde olmak üzere kuvvetli kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

İÇ ANADOLU'NUN DOĞUSUNDA KAR YAĞIŞLARININ ETKİLİ OLMASI BEKLENİYOR!

Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun doğusunda görüleceği tahmin edilen kar yağışlarının Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Yozgat il merkezlerinde 2 ila 5 cm, yüksek kesimlerinde 5 ila 20 cm örtü yapması bekleniyor. Bölgede bu sezonun ilk kar yağışlarının görülmesi beklendiğinden başta yüksek kesimlerde olmak üzere kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Açıkladı: Ankara'ya 8 Proje! İşte O Projeler...
Cumhurbaşkanı Açıkladı: Ankara'ya 8 Proje! İşte O Projeler...
SON DAKİKA! Ankara'da Metroda İntihar...
SON DAKİKA! Ankara'da Metroda İntihar...