ANASAYFA Ankara 13 Haziran Ankara barajlarında son durum nedir?

13 Haziran Ankara barajlarında son durum nedir?

MGM, yurt genelinde bir süredir devam eden sağanak yağışlarla ilgili uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Ankara'da da devam eden sağanak yağışlar bazı bölgeleri olumsuz etkilerken kuraklığın yaşandığı dönemde de baraj doluluk oranları merak edildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
13 Haziran Ankara barajlarında son durum nedir?

13 Haziran Ankara barajlarında son durum nedir? - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bir süre daha sağanak yağışlar etkisini sürdürecek. Sağanak yağışların devam ettiği dönemde kuraklığın boy gösterdiği dönemde barajların dolmasına sevinen vatandaşlar ise yaşadıkları şehirlerdeki baraj doluluk oranlarını merak ediyor. Bu çerçevede sağanak yağışların olumsuz etkilediği Ankara'da yaşayan vatandaşlar da Ankara'da barajlarındaki doluluk oranlarını merak etti.

13 Haziran itibariyle başkent barajlarının doluluk oranları araştırılmaya başlarken ''Ankara'nın suyu yeterli mi? Ankara barajlarındaki son durum nedir?'' sorularına yanıt aranmaya başladı.

ANKARA BARAJLARINDAKİ GÜNCEL DURUM NEDİR?

Barajların doluluk seviyesi başkentliler tarafından merakla takip ediliyor. Ankara barajlarını doluluk oranlarına ait veriler Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi ( ASKİ) tarafından vatandaşlarla paylaşılmaya devam ediyor. Ankara’daki barajlarının aktif ve toplam doluluk oranı da ASKİ'nin resmi sitesinde paylaşıldı.

screenshot-10.jpg

  • Ankara güncel aktif kullanılabilir baraj doluluk oranı: Yüzde 39,42
  • Ankara barajları toplam doluluk oranı: Yüzde 46,64
  • Barajların Toplam Hacmi (m3): 1.585.393.000 olarak kaydedildi.
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Yağışların ardından ASKİ resmen duyurdu! Ankara'da barajların doluluk oranında son durum

Yağışların ardından ASKİ resmen duyurdu! Ankara'da barajların doluluk oranında son durum