ANASAYFA Ankara 2023 Kurban Bayramı yardım kolisi nereden alınır?

2023 Kurban Bayramı yardım kolisi nereden alınır?

2023 yılının ikinci dini bayramı olarak adlandırılan Kurban Bayramı için telaş başladı. Kurban Bayramı'nın idrak edilmesine sayılı günler kala pek çok vatandaş, Kurban Bayramı'nda yardım kolisi verilip verilmeyeceğini sorguluyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
2023 Kurban Bayramı yardım kolisi nereden alınır?

2023 Kurban Bayramı yardım kolisi nereden alınır? - İslam alemi Kurban Bayramı'na erişecek olmanın heyecanını yaşıyor. Kurban Bayramı'nın gelişini heyecanla bekleyen İslam alemi de çeşitli hazırlık ve araştırmalarını da sürdürüyor.

Kurban Bayramına sayılı günler kalmışken 28 Haziran 20233 tarihi itibariyle idrak edilecek olan bayram için bir yandan da yardım kolileri veren kurumlar araştırılıyor. İhtiyacı olan vatandaşlar Kurban Bayramına özel yardım kolisi dağıtımının hangi kurumlar tarafından yapıldığı araştırıyor.

2023 KURBAN BAYRAMI YARDIM KOLİSİ

Devlet Kurban Bayramlarında ihtiyacı olan vatandaşlara ihtiyaç kolisi yardımında bulunurken bir yandan da Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) Kurban Bayramı yardım kolisi dağıtımı olup olmadığı merak ediliyor. Vatandaşlar, ''Kurban Bayramı yardım kolisi nereden alınıyor?'' sorusunun yanıtını merak ediyor.

screenshot-12.jpg

Kurban Bayramı'nda yardım kolisini veren kurumlar genellikle belediyeler, kaymakamlıklar ve yardım kuruluşları oluyor. ABB, Başkent Kart üzerinden vatandaşlara yardımlarını sürdürüyor. Bu çerçevede ABB'nin henüz Kurban Bayramı'na özel yardım kolisi açıklaması bulunmuyor. Konuyla ilgili açıklama geldiğinde haberimize ekleyeceğiz.

YARDIM KOLİSİ VEREN KURUMLAR

  • Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü
  • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
  • Belediye ve Kaymakamlıklar
  • Siyasi partiler
  • Deniz Feneri
  • İHH Vakfı

Kurban Bayramı yardım kolisi almak için öncelikle ihtiyacınızın olduğunu kurumlara belirli şartlarla sunmanız gerekmektedir. Dolayısıyla hangi kuruma başvuruda bulunacaksınız o kurumun istediği belgeleri tamamlayarak sunmalısınız.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert tepki! 16'lı değil 160'lı masa kur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert tepki! 16'lı değil 160'lı masa kur