ANASAYFA Ankara 27 Haziran Ankara barajlarında güncel doluluk oranları nedir?

27 Haziran Ankara barajlarında güncel doluluk oranları nedir?

Yurt genelinde bir süredir devam eden sağanak yağışların ardından hava sıcaklıkları artmaya başladı. Ankara'da etkili olan sağanak yağışlar bazı bölgeleri olumsuz etkilerken sıcaklık artışları ile birlikte baraj doluluk oranları merak edildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
27 Haziran Ankara barajlarında güncel doluluk oranları nedir?

27 Haziran Ankara barajlarında güncel doluluk oranları nedir? - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından hava durumu raporu yayımlanmaya devam ediyor. Sağanak yağışların etkisini yavaşça yitirmeye başladığı dönemde kuraklık endişesi sürüyor. Yağışların ardından barajların dolmasına sevinen vatandaşlar ise yaşadıkları şehirlerdeki baraj doluluk oranlarını merak ederek araştırmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede sağanak yağışların etkili olduğu Ankara'da yaşayan vatandaşlar da Ankara'da barajlarındaki doluluk oranlarını merak etti.

27-haziran-ankara-barajlarinda-guncel-doluluk-oranlari-nedir.jpeg

27 Haziran itibariyle başkent barajlarının doluluk oranları araştırılmaya başlarken ''Ankara'nın suyu yeterli mi, Ankara barajlarındaki son durum nedir?'' sorularına yanıt aranmaya başladı.

ANKARA BARAJLARINDAKİ GÜNCEL DURUM

Barajların doluluk seviyesi Ankaralılar tarafından merakla takip ediliyor. Ankara barajlarını doluluk oranlarına ait veriler Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından vatandaşlarla paylaşılmaya devam ediyor. Ankara’daki barajlarının aktif ve toplam doluluk oranı da ASKİ'nin resmi sitesinde paylaşıldı.

screenshot-29.jpg

Ankara güncel aktif kullanılabilir baraj doluluk oranı: Yüzde 40,67
Ankara barajları toplam doluluk oranı: Yüzde 47,67
Barajların Toplam Hacmi (m3): 1.585.393.000 olarak kaydedildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Arefe günü neler yapılır? Arefe günü yapılması gereken dualar ve ibadetler!

Arefe günü neler yapılır? Arefe günü yapılması gereken dualar ve ibadetler!