ANASAYFA Ankara 29 Haziran Ankara'da toplu taşıma araçları ücretsiz mi?

29 Haziran Ankara'da toplu taşıma araçları ücretsiz mi?

İslam alemi tarafından idrak edilen Kurban Bayramı kapsamında vatandaşlar da tatil yapma imkanı buldu. Bayramda toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet verirken uygulamanın 29 Haziran tarihinde devam edip etmediği sorgulanmaya başladı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
29 Haziran Ankara'da toplu taşıma araçları ücretsiz mi?

29 Haziran Ankara'da toplu taşıma araçları ücretsiz mi? - 28 Haziran 2023 tarihi ile İslam alemi Kurban Bayramı'na erişti. Kurban ibadetini yerine getiren milyonlarca vatandaş bugün de sevdikleri ile bayramlaşacak. Bayram tatilinin 1 Temmuz 2023 tarihine kadar devam etmesi üzerinde bayramda ücretsiz olarak hizmet verecek olan toplu taşıma araçları yeniden gündeme geldi.

Ankaralılar bayramın ikinci gününe denk gelen 29 Haziran 2023 Perşembe günü araştırmalara başladı. Bu kapsamda ''29 Haziran Ankara'da toplu taşıma araçları ücretsiz mi?'' sorusuna yanıt aranmaya başladı. EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları hakkında yaptığı açıklama ile soru işaretlerini giderdi.

29 HAZİRAN ANKARA'DA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI ÜCRETSİZ Mİ?

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisince karar alındığını vurgulayan EGO, alınan karar gereğince Ankara'da Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 28 Haziran 2023 Çarşamba günü sabah saat 06.00’dan, son günü olan 1 Temmuz 2023 Cumartesi günü akşam saat 24.00’e kadar, EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanılabileceğini kaydetti.

screenshot-27.jpg

Bu çerçevede 29 Haziran 2023 Perşembe günü Ankara'da EGO otobüs, Metro, ANKARAY ve Teleferik hizmetleri Kurban Bayramı süresince yani 28 - 29 - 30 Haziran ve 1 Temmuz 2023 tarihlerinde ücretsiz olarak hizmet verecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
29 Haziran Getir, Yemek Sepeti, TrendyolGo çalışıyor mu, online sipariş alınıyor mu?

29 Haziran Getir, Yemek Sepeti, TrendyolGo çalışıyor mu, online sipariş alınıyor mu?