ANASAYFA Ankara ABB, CHATGPT Akademik Çalışma etkinliği düzenledi

ABB, CHATGPT Akademik Çalışma etkinliği düzenledi

ABB, geçtiğimiz günlerde duyurduğu “ChatGPT Akademik Çalışma Etkinliği”ne ev sahipliği yaptı. Etkinliğe ilişkin detaylar da paylaşıldı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ABB, CHATGPT Akademik Çalışma etkinliği düzenledi

ABB, CHATGPT Akademik Çalışma etkinliği düzenledi - Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), son teknoloji harikası ChatGPT hakkında bir akademik çalışma etkinliği düzenledi. Genç Akademi Kafe Sıhhiye’de gerçekleştirilen “ChatGPT Akademik Çalışma Etkinliği”ne ABB ev sahipliği yaptı. Etkinlikte çeşitli üniversitelerden gelen 25 akademisyen, yapay zeka teknolojilerini kullanarak sosyal bilimler alanında çalışmalar sundu.

abb.jpg

CHATGPT AKADEMİK ÇALIŞMA ETKİNLİĞİ TAMAMLANDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bilim Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen “ChatGPT Akademik Çalışma Etkinliği”ne ev sahipliği yaptı. 25 akademisyenin katıldığı etkinlikte, yapay zeka teknolojilerinin gelecekteki gelişim öngörüleri, sosyal bilimlerde uygulamaları ve etkileri gibi konular tartışıldı.

abb-001.jpg

ABB'YE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nda yer alan Büyükşehir Genç Akademi Kafe Sıhhiye’de gerçekleştirilen etkinliğe akademisyenlerle birlikte Ankara Bilim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Harun Meydan katıldı. Rektör Yardımcısı Meydan, “Ankara Bilim Üniversitesi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yapay zekânın sosyal bilimlerde kullanılmasına yönelik bir etkinlik yapmayı planladık. Bu etkinlikteki amacımız son dönemde hızla hayatımıza girmiş olan yapay zekâyı sosyal bilimlerde ne kadar kullanabiliyoruz, bunun sınırlarının ne olduğunu bulmaya çalışıyoruz. Eğitim sırasında ChatGPT’nin son versiyonunu kullanıyoruz. Büyükşehir Belediyemize bizlere bu imkânı sağladığı için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

abb-002.jpg

Yapay zekanın teknolojideki önemi ve gelecekte -neler sunacağı konusunda yapılan görüşmeler son bulurken bu alandaki çalışmaların da devam edeceği kaydedildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Keçiören Belediyesinden kurban satış alanına ücretsiz servis hizmeti!

Keçiören Belediyesinden kurban satış alanına ücretsiz servis hizmeti!