ANASAYFA Ankara ABB ihale yöntemiyle konut satışı başlatacağını duyurdu!

ABB ihale yöntemiyle konut satışı başlatacağını duyurdu!

ABB, çeşitli taşınmazların satışı için ilan yayımlamaya devam ediyor. Resmi internet sitesi üzerinden vatandaşları bilgilendiren ABB, Ankara'da ihaleye açtığı taşınmazlarla ilgili bir duyuru yaptı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ABB ihale yöntemiyle konut satışı başlatacağını duyurdu!

ABB ihale yöntemiyle konut satışı başlatacağını duyurdu! - Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) zaman zaman yayımladığı ihale ilanları ile vatandaşların dikkatini çekiyor. Resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşları bilgilendiren ABB, Etimesgut ilçesinde bulunan 28 adet taşınmazı ihale yoluyla satışa çıkaracağını bildirdi.

ABB'DEN İHALE YOLUYLA KONUT SATIŞI DUYURUSU

ABB, resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı 2 ayrı ilanla dikkati çekti. Etimesgut ilçesi Etiler Park 28 adet konut satış ihale ilanı adıyla 2 ayrı duyuruya yer veren ABB, mülkiyenin de belediyeye ait olduğunu kaydetti. Buna göre Ankara'nı Etimesgut ilçesinde 28 addet konutun ihale usulü ile satışına yönelik de iki ayrı tarih yayımlandı. Mülkiyeti ABB'ye ait ve Etimesgut ilçesinde ihale yoluyla satılacak olan konutların ilk ihalesi için tarihler 5 - 6 Temmuz olarak açıklanırken ikincisi için de 12 - 13 - 14 Temmuz 2023 olarak açıklandı.

abb-2.jpeg

İHALE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

abb-1.jpeg

İHALE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ABB tarafından ihalelere yönelik yapılan açıklamada ''Mülkiyeti, Belediyemize ait yukarıda yazılı listede yer alan taşınmazların; 5393 Sayılı Belediye Kanun’unun 69. maddesine göre hazırlanan ve 29.09.2005 Tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan ‘‘Belediyelerin Arsa, Konut ve İşyeri Üretimi, Tahsisi, Kiralanması ve Satışına Dair Genel Yönetmeliği’’ hükümlerine göre peşin perakende (tek tek) mülkiyet satışı yapılacaktır.'' ifadeleri yer aldı.

İhale ilan bilgileri için de ''ankara.bel.tr'' adresinin ziyaret edilebileceği kaydedildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Titanic faciası nedir? Titanic neden battı, kim batırdı?

Titanic faciası nedir? Titanic neden battı, kim batırdı?