ANASAYFA Ankara ABB, SMART Ankara projesi için teknik çalıştay düzenledi

ABB, SMART Ankara projesi için teknik çalıştay düzenledi

ABB, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden kente dair duyurular yayımlamaya devam ediyor. Ankara'ya dair pek çok duyurunun yer verildiği sitede buz kez SMART Ankara projesine değinildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ABB, SMART Ankara projesi için teknik çalıştay düzenledi

ABB, SMART Ankara projesi için teknik çalıştay düzenledi -Ankara'da yaşayan vatandaşlar kentle ilgili pek çok bilgiye Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabiliyor. Kentle ilgili çeşitli duyuruya ABB'nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilirken belediye de birbirinden farklı projeleri başkent halkına sunmaya devam ediyor.

abb-smart-ankara-projesi-icin-teknik-calistay-duzenledi.jpg

Ankara Büyükşehir Belediyesi ''SMART Ankara Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı'' başlığı ile Başkent Ankara'da SMART Ankara projesi hakkında ilk çalıştayı düzenledi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN TEKNİK ÇALIŞTAY

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte sürdürülebilir ve çevreci ulaşım sistemlerini kapsayan projeleri hayata geçirmek için çalışmalarına devam ediyor. ABB EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘SMART Ankara Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’ çalışmaları kapsamında proje paydaşları ile birlikte ilk teknik çalıştay gerçekleştirildi.

abb-smart-ankara-projesi-icin-teknik-calistay-duzenled.jpg

SMART Ankara projesi kentteki ulaşım çeşitliliğinin birbirine entegre edilmesi, geliştirilmesi ve değerlendirilmesi süreçlerini kapsıyor.

PROJE AB TARAFINDAN DESTEKLENİYOR

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından koordine edilen ve EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen SMART Ankara Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP) kapsamında, SKUP Temel Kavramları ve SKUP Araçları konulu ilk teknik çalıştay proje paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

abb-smart-ankara-projesi-icin-teknik-calistay-duzenledi-001.jpg

Çevreci, erişilebilir ve ekonomik hareketliliğe katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilecek proje, Ankara'da yaşayan tüm paydaşların katılımı ve kurumlar arası iş birliği ile kentteki ulaşım çeşitliliğinin birbirine entegre edilmesi, geliştirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi süreçlerini kapsayacak.

abb-smart-ankara-projesi-icin-teknik-calistay-duzenledi-002.jpg

12 çalıştayın daha düzenleneceği öğrenilirken projeyi geliştirmek üzere çalışmalar da devam ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
KEÇMEK'in yaz kursları başlıyor!

KEÇMEK'in yaz kursları başlıyor!