ANASAYFA Ankara ABB son dakika uyardı! Sağanak yağışlar etkisini sürdürecek

ABB son dakika uyardı! Sağanak yağışlar etkisini sürdürecek

Meteoroloji tarafından yayımlanan hava durumu raporunun ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi de kritik bir açıklamaya yer verdi. Belediye, vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ABB son dakika uyardı! Sağanak yağışlar etkisini sürdürecek

ABB son dakika uyardı! Sağanak yağışlar etkisini sürdürecek - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 13 Haziran tarihine ait hava durumuna ait verileri 81 il için saatlik olarak duyurdu. MGM tarafından paylaşılan hava durumu raporunda illere göre saatlik, günlük ve haftalık hava durumu bilgileri yer alırken bazı bölgelerde hava sıcaklıklarının düşeceği ve sağanak yağışların da hakim olacağı bildirildi. Sağanak yağışlara karşı da uyarılar yapılmaya devam ederken MGM'nin yayımladığı raporda Ankara'da da sağanak yağışların hakim olacağı öğrenilirken Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) de yayımlanan raporun ardından kentte yaşayan vatandaşlar için 13 Haziran tarihi ile kritik uyarı yayımladı.

ABB'DEN METEOROLOJİK UYARI

ABB tarafından yapılan uyarıda 'Meteorolojik Uyarı' başlığına yer verilirken ''13.06.2023 Salı günü Ankara'da yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat!'' denildi. ABB tarafından yapılan uyarı kapsamında resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklamaya yapıldı. ABB'nin yaptığı uyarıda ''Yapılan son değerlendirmelere göre; sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Salı günü Ankara genelinde yerel yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.'' ifadeleri yer aldı.

abb.jpg

O SAATLERE DİKAKT ÇEKİLDİ

ABB tarafından yazılı uyarıda yağışların 13 Haziran Salı günü saat 13.00'da etkili olmaya başlayacağı kaydedilirken etkisini de 13 Haziran Salı günü 21.00 itibariyle yitireceği vurgulandı.abb-001.jpg​​​​​​​Ankaralıların bu saat aralıklarında dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş depremi! “Olağanüstü Seçimli Genel Kurul” kararı alındı!

Gençlerbirliği'nde Niyazi Akdaş depremi! “Olağanüstü Seçimli Genel Kurul” kararı alındı!