ANASAYFA Ankara ABB ve Ankara İtfaiyesi Kurban Bayramı öncesi yangın uyarısında bulundu!

ABB ve Ankara İtfaiyesi Kurban Bayramı öncesi yangın uyarısında bulundu!

Kurban Bayramına sayılı günler kala vatandaşlar için de uyarılar art arda yapılıyor. Ankara İtfaiyesi de bayram öncesinde kritik bir uyarıya yer verdi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ABB ve Ankara İtfaiyesi Kurban Bayramı öncesi yangın uyarısında bulundu!

ABB ve Ankara İtfaiyesi Kurban Bayramı öncesi yangın uyarısında bulundu! - Ülkemizde Kurban Bayramı'nın idrak edileceği gün için hazırlıklar devam ediyor. Yılın ikinci dini bayramı için geri sayım devam ederken hazırlıklar da son hızıyla sürüyor. Ankara İtfaiyesi, Kurban Bayramı'nda mangal yakacak vatandaşları yangın riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

abb-ve-ankara-itfaiyesi-kurban-bayrami-oncesi-yangin-uyarisinda-bulundu.jpeg

ABB'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden (ABB) yapılan açıklamaya göre, 9 günlük Kurban Bayramı tatili için Ankara İtfaiyesince yapılan uyarı ile vatandaşların yangınlar, göl ve göletlerde boğulma risklerine karşı tedbirli olmaları istendi. Kurban Bayramı tatilinde özellikle mesire alanlarında mangal yakacak vatandaşların yangın riskine dikkat etmesi konusunda uyarıda bulunan Ankara İtfaiyesi, 46 istasyon, 320 personel ve 264 araç ile kesintisiz mesai yapacak.

abb-ve-ankara-itfaiyesi-kurban-bayrami-oncesi-yangin-uyarisinda-bulundu-001.jpg

İTFAİYE DAİRE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, Ankara dışına çıkacak vatandaşlardan ev ve iş yerlerindeki elektrik şalterleri ile su ve doğalgaz gaz vanalarını kapatmalarını istedi. Bu çerçevede yapılan açıklamada "Geçen yıl çok büyük yangınlar yaşadık. Özellikle mesire alanlarını kullanan vatandaşlarımız yangın riskine karşı piknik ateşleri konusundaki hassasiyetler bizim için oldukça önemli." ifadelerini kullandı.

abb-ve-ankara-itfaiyesi-kurban-bayrami-oncesi-yangin-uyarisinda-bulundu.jpg

Dikkatsizliğin yangınlara neden olduğunu belirten İtfaiye Daire Başkanı Kurumlu, göl ve göletlerde yüzmenin yasak olduğunu da hatırlattı. Bu kapsamda vatandaşların bilinçli davranmaları istendi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ticaret Bakanlığı otomotiv sektöründe fahiş fiyat artışının önüne geçiyor!

Ticaret Bakanlığı otomotiv sektöründe fahiş fiyat artışının önüne geçiyor!