ANASAYFA Ankara ABB'den engelli ve yaşlı vatandaşlar için bayram temizliği!

ABB'den engelli ve yaşlı vatandaşlar için bayram temizliği!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), bayram öncesi engelli ve yaşlı vatandaşlar için bayram temizliği yapmayı unutmadı.
ABB'den engelli ve yaşlı vatandaşlar için bayram temizliği!

Ankara Büyükşehir Belediyesi her geçen gün kentteki faaliyetlerine bir yenisini ekliyor. Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında 7'den 70'e her vatandaşı unutmayan ABB, son olarak bayram öncesi engelli ve yaşlı bireyleri de ihmal etmedi.

ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na ait ekipler bayram öncesinde engelli ve yaşlı bireyleri unutmayarak evlerini temizledi.

abb-temizlik.jpgYerleri silip süpüren, cam, kapı ve halıları da temizleyen ekipler, mutfak banyo, tuvalet temizliğinin yanı sıra balkonları da yıkadı.

İhtiyaca göre ekipler; kapı kolları, musluk tamiri, elektrik tamiri ve ampullerin değiştirilmesi, kırılan mobilyaların onarımı gibi birçok konuda da tadilat desteği sundu.

Ayrıca belediye ekipleri fiziksel yeterliliği olmayan yaşlıların beden temizliği ile saç ve sakal tıraşı, tırnak kesimi ve vücut bakımlarını da karşılıyor.

Evde gündüz bakım hizmeti ile yaşlı ve engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca 2023 yılının ilk altı ayında toplam 2 bin 202 engelli, 1699 yaşlı vatandaşa ev temizliği ve kişisel bakım hizmeti verildi.

Kurban Bayramı öncesi de çalışmalarını artıran ekipler bayramın ilk gününe kadar 365 eve temizlik, 42 vatandaşa tıraş, 12 eve bakım ve onarım ile 80 ibadethaneye temizlik hizmeti ulaştırılmayı hedefleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Çankaya'da Bademlidere Cumhuriyet Parkı'nın açılış tarihi belli oldu!

Ankara Çankaya'da Bademlidere Cumhuriyet Parkı'nın açılış tarihi belli oldu!