ANASAYFA Ankara ABB'den Entegre Çocuk Politika Belgesi Geliştirme Çalıştayı

ABB'den Entegre Çocuk Politika Belgesi Geliştirme Çalıştayı

ABB, çeşitli projelere imza atmaya devam ediyor. Entegre Çocuk Çalıştay'ına ev sahipliği yapan ABB, konuyla ilgili detaylı açıklamaya yer verdi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
ABB'den Entegre Çocuk Politika Belgesi Geliştirme Çalıştayı

ABB'den Entegre Çocuk Politika Belgesi Geliştirme Çalıştayı - Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), çocuklar hakkında akademik çalışma etkinliği düzenledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz günlerde UNICEF iş birliğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında yapılacağını duyurduğu ‘Entegre Çocuk Politika Belgesi Geliştirme Çalıştayı’ gerçekleşti.

abb.jpg

ABB, çocuk dostu bir kent yaratmak için iş birlikleri yapmaya ve çocukların görüş ile önerilerini almaya devam ediyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ÇALIŞTAY

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ve UNICEF Türkiye Ofisi ile yürütülen çalışmalar kapsamından Çocuk Meclisi’nde 27.Dönem üyelerinin katılımıyla Entegre Çocuk Politikaları Belgesi Geliştirme Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda yerelde çocuk sorunları ve neler yapılabileceği konuları ele alındı. Söz konusu çalıştayda çocuklar, şehirde kendileri için görmek istedikleri unsurları dile getirirken hayal ettikleri kentin maketlerini yaptı.abbv.jpg​​​​​​​

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNULACAK

Ankara Çocuk Meclisi, Entegre Çocuk Politikaları Belgesi Geliştirme Süreci’ne dahil olurken UNICEF yetkilileri Görkem Güner ve Nilgün Çavuşoğlu çocukların kentten beklentilerini de not etti. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Burcu Kurt Çiçek, ''Çocuk odaklı kısa ve uzun vadeli eylem plan ve stratejilerimizi daha da geliştirmek, sürdürülebilir kılmak iç- dış paydaş ve çocuklarımızın görüş ve önerilerin ile daha da kuvvetlendiriyoruz. Paydaşlarımızdan sonra çocuk meclisi üyelerimiz ile bir araya geldik. Bugün burada ABB Çocuk Politika Belgesi’ni hazırlamak için toplandık. ABB Çocuk Meclisi’ndeki çocuklarımızla şehrimizdeki çocuk sorunlarını konuşup çözüm önerileri getireceğiz.'' ifadeleri ile çalıştay hakkında bilgi verdi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ABB, Ben Anadolu tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturacak

ABB, Ben Anadolu tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturacak