ANASAYFA Ankara ABB'den vatandaşlara 1 haftalık Akçakoca tatili!

ABB'den vatandaşlara 1 haftalık Akçakoca tatili!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kentteki 60 yaş üstü, engelli ya da sosyal yardım alan vatandaşları Akçakoca'da bulunan eğitim ve dinlenme tesislerinde tatile götürüyor.
ABB'den vatandaşlara 1 haftalık Akçakoca tatili!

Akçakoca'daki eğitim ve dinlenme tesislerinde sezonu açan Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), Yaşlı Hizmet Merkezi ve Başkent 153 aracılığıyla başvuruda bulunan 60 yaş üstü, engelli ya da sosyal yardım alan vatandaşlara tatil imkanı sunuyor.

Böylelikle başvuruda bulunan vatandaşlar, Akçakoca Tatil Kampı'nda 5 yıldızlı otel konforunda ücretsiz olarak tatil yapma imkanına sahip olmuş oluyor.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi kentteki 60 yaş üstü, engelli ya da sosyal yardım alan vatandaşları da ihmal etmiyor. ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 60 yaş üstü, engelli ya da sosyal yardım alan vatandaşları, belediyenin Akçakoca'da bulunan eğitim ve dinlenme tesislerinde tatile götürüyor. Tatil imkanından faydalanmak isteyen Başkentliler, Yaşlı Hizmet Merkezi ya da Başkent 153'e ulaşarak başvuruda bulunabiliyor.

TAMAMEN ÜCRETSİZ BİR HAFTALIK TATİLE YOĞUN İLGİ

ABB tarafında özel otobüslerle kamplara giden vatandaşlar, birer haftalık sürelerle hiçbir ücret ödemeden tatil yapıyor. Ankaralı vatandaşlar, ücretsiz olarak düzenlenen ve ilk kez gideceklere öncelik tanınan tatil kampına yoğun ilgi gösterdi.

— Ankara Büyükşehir (@ankarabbld) June 29, 2023

Memnuniyetini ileten çok sayıda Ankaralı vatandaş, şu sözleri kullandı:

Yurdagül Demirbaş: "Biz memnunuz Allah razı olsun. Kısmet oldu, işte gidiyoruz. Orada da çok güzel ilgileniyorlarmış duyduğumuza göre. Çok memnunuz her şeyden."

Emine Özdoğan: "Öncelikle üst kademeden alt kademeye kadar herkese teşekkür ediyoruz. Bizim imkanımız olduğu halde gidemedik. 68 yaşımdayım böyle bir hizmeti tebrik ediyorum. Daha önce ilçe gezilerine katıldım. Her şeyden çok memnunuz. Çok güzel kendimizle beraber, olmak insanlarla paylaşmak, yeni yeni şahsiyetler görmek. Çok büyük bir hizmet sağ olsun başkanımız."

Yakup Polat: "Bir arkadaşımın tavsiyesiyle katıldım. Biz yaşlılar için güzel bir uygulama. Çok memnun kaldım. Hoş bir arkadaş ortamı var."

Halil Ülker: "Bu sene ilk kez müracaat ettim. Çok memnun kaldım. Arkadaşlarla çeşitli oyunlar oynuyoruz, yüzüyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz."

Ömer Özdoğan: "Birkaç gün önce Kızılcahamam'daki termal tesislere de misafir olduk. Orada çalışanlarımızın çok güzel muameleleriyle karşılaştık. Çok rahat ettik, çok huzur bulduk. Akçakoca'ya ilk kez gidiyoruz çok memnunuz."

Şengül Çetin Yılmaz: "Mansur Başkan'ımıza böyle bir imkan tanıdığı için teşekkür ediyoruz. Burada tüm çalışanlar bizlere karşı çok saygılı ve misafirlerine değer veriyorlar. Aynı yaş grubunda olduğumuz için çabuk sosyalleşiyoruz. Gülüyoruz, oynuyoruz, eğleniyoruz. Sanki hayattan koptuk farklı bir ortama geldik. Biz emekli memuruz. Bütçemiz belli. Bu şartlar altında tatil yapmam çok zordu."

Hüsniye Kanaat: "İlk kez gidiyorum. Arkadaşlarımızla görüşmek çok güzel, toplumla gezmek çok güzel. Belediyemize çok çok teşekkür ediyoruz. Ücretsiz olarak gidiyoruz, emekliyiz. Malum durumlarımız belli, biz kendi imkanlarımızla gidemiyoruz. Ama belediyemizin sağladığı imkanla ilk kez gidiyorum."

Ümmü Gülsüm Gültekin: "Başkent 153'ten başvuru yaptım. Çok mutlu oldum. Çok güzel bir hizmet. Kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri, etkinlikler, eğlenceler, deniz, havuz kısaca mükemmel bir yer. Bize böyle bir imkan sağlandığı için çok memnunuz."

Hilmi Kale: "İkinci kez gidiyoruz. Çok memnunuz, emeklileri düşünmek demek tüm İslam Alemi'ni düşünmek demek. Çok teşekkür ederiz."

Ayşe Sevil: "Şimdiye kadar hiç böyle bir etkinliğe katılmamıştım. Burada her şey hazır, önümüze geliyor. Ben evde oturmaya vakit bulamıyordum. Burada gerçekten dinleniyorum."

Turan Çetin: "Kampta 5 yıldız ayarında bir tatil yapıyoruz. Sınırsız ikramlar var, çalışanlar son derece saygılı."

Yaz kamplarına katılan Ankaralı vatandaşlar, hem sosyal ve kültürel etkinliklerle dolu bir yaz geçiriyor hem de tarihi ve turistik mekanları gezme şansını yakalıyor. Batı Karadeniz Bölgesi'nin tatil cenneti Akçakoca'daki tatil kampı 60 yaş üstü Ankaralıları ağırlamaya başladı. Vatandaşlar beş yıldızlı otel konforundaki tesislerde uzman kadro eşliğinde tatil yapıyorlar.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ING Bank 24 saat içinde hesaplarınıza 240 TL ödeyecek!

ING Bank 24 saat içinde hesaplarınıza 240 TL ödeyecek!