ANASAYFA Ankara Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi hakkında bilinmeyenler! Müzenin ziyaret saatleri güncellendi

Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi hakkında bilinmeyenler! Müzenin ziyaret saatleri güncellendi

Alınan bilgiler neticesinde Ankara'da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi yoğun ilgi görmeye devam ederken ziyarete gelecek olan kişiler ise ziyaret saatlerini merak ediyor.
Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi hakkında bilinmeyenler! Müzenin ziyaret saatleri güncellendi

Ankara'da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Paleolitik Çağ'da günümüze kadar geçen sürede Anadolu'da kurulan medeniyetler hakkında bilgi veriyor. Bunun ile birlikte tarihe ışık tutan bu müze oldukça geniş bir koleksiyona da sahip. Gerek yerli gerek ise yabancı turistler tarafından ilgi gören Anadolu Medeniyetleri Müzesi, eşsiz eserler ile de tarihe Işık tutmaya devam ediyor.

i4.hurimg.com/i/hurriyet/75/1110x740/5c876595c03c0...

ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ'NİN KONUMU

6Ulus ilçesinin at pazarı semtinde yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi'nin Güneydoğusunda bulunuyor. Bunun ile birlikte Ankara'da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne ulaşımda oldukça kolaydır.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

At pazarı ve Ulus bölgesine toplu taşıma araçları ile çok kolay bir şekilde ulaşımda sağlanabiliyor. Ayrıca toplu taşıma araçları ile de yine Atatürk Anıtına vardıktan hemen sonra tabelaları takip ederek Gözcü Sokak'a kadar ilerleyip orada Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

MÜZENİN ZİYARET SAATLERİ

Anadolu Medeniyetleri Müzesi – The Mara Palace Ankara Hotel

Alınan bilgiler neticesinde Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne giriş için belli bir ücret ödemesi yapılıyor. Bu ücret ödemesinin 2023 yılı güncel giriş ücreti yetişkinler için 75 lira olarak güncellendi. Bunun ile birlikte hafta içi müzeye giriş saatleri 08.30'da başlıyor ve 17.30'a kadar sürüyor. Fakat müzede giriş biletlerinin gişelerdeki satışı ise 17.15'te bitiyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ticaret Bakanlığı bayram öncesi fahiş fiyata izin verilmeyeceğini duyurdu!

Ticaret Bakanlığı bayram öncesi fahiş fiyata izin verilmeyeceğini duyurdu!