ANASAYFA Ankara Ankara Büyükşehir Belediyesi Altınpark yüzme havuzundaki çalışmalarını sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Altınpark yüzme havuzundaki çalışmalarını sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başlattığı sosyal belediyecilik anlayışını sürdürüyor. Altınpark ilçesinde bulunan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun çatısının çökmesinin ardından atıl hale gelmesi ile inşaat çalışmalarını sürdürüyor.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara Büyükşehir Belediyesi Altınpark yüzme havuzundaki çalışmalarını sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Altınpark yüzme havuzundaki çalışmalarını sürdürüyor - Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kentin eksikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Kentte pek çok projeye imza atan ABB, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. ABB son olarak Altınpark’ta bulunan ve 2011 yılında yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda başlattığı inşaat çalışmalarını sürdürüyor.

ankara-buyuksehir-belediyesi-altinpark-yuzme-havuzundaki-calismalarini-surduruyor.jpeg

ANKARA'YA YENİ BİR HAVUZ TESİSİ KAZANDIRILACAK

ABB, uzun süredir atıl durumda bulunan, bakımsızlık nedeniyle çürüyen ya da çeşitli nedenlerle zarar gören tesisleri ve spor komplekslerini yenileyerek Ankaralılarla buluşturmaya devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, Altınpark Yüzme Havuzu’nu yeniden inşa ediyor. Altınpark'ta bulunan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 10 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak. Merkezde yarı olimpik iki havuzun yanı sıra çocuk havuzu, spor salonu, fitness ve sauna da yer alacak.

ankara-buyuksehir-belediyesi-altinpark-yuzme-havuzundaki-calismalarini-surduruyor-002.jpeg

Bu kapsamda yeni Altınpark Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi projesi yüzde 95 oranında tamamlandığı bildirildi.

BAŞKAN YAVAŞ'TAN AÇIKLAMA

Altınpark Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “2011’den bu yana atıl durumda bulunan Altınpark Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi’ni yenileme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 10 bin 500 metrekare alana sahip olacak merkezimizde yarı olimpik yüzme havuzları, çocuk havuzu, fitness ve sauna gibi çeşitli hizmetleri yaz sonunda vatandaşlarımızla buluşturmayı amaçlıyoruz.” dedi.

YAZ SONUNDA HİZMETE AÇILACAK

İnşa edilen yeni tesis 10 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak.

ankara-buyuksehir-belediyesi-altinpark-yuzme-havuzundaki-calismalarini-surduruyor.jpg

Bu çerçevede projesi tamamlanan alanda 25 metre uzunluk ve 12,5 metre genişliğe sahip 2 yarı olimpik yetişkin havuzu, 13 metre uzunluğunda ve 6,5 metre genişliğinde 2 çocuk havuzu, macera duşu, spor salonu, sauna, fitness, buhar odası ve kafeteryanın yer alacağı yeni tesisin 2023 yılının yaz aylarında tamamlanması planlanıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *