ANASAYFA Ankara Ankara Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için piknik organize etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için piknik organize etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat tarihli depremlerden etkilenen 11 ildeki depremzedeleri misafir etmeyi sürdürüyor. Bu çerçevede depremzedeler için Kurban Bayramı'nda bir piknik etkinliği düzenlendiği öğrenildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için piknik organize etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için piknik organize etti - 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi. Meydana gelen 2 büyük deprem 11 ili etkisi altına alarak yanlış yapılaşma ve yapı stokunun zayıf olduğu bölgelerde yıkıma neden oldu. Yaşanan büyük felakette 50 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetti, binlercesi yaralandı ve binlercesi de evsiz kaldı.

abb.jpg

Depremzedelere çeşitli ile belediyeleri barınma desteği sağlarken Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) depremzedeleri misafir etmeyi sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda Mamak ilçesi Araplar Mahallesi’ndeki Eserkent Sosyal Konutları’nda misafir edilen depremzede vatandaşlar için piknik organizasyonu düzenledi.

ABB'DEN DEPREMZEDELER İÇİN PİKNİK ETKİNLİĞİ

ABB, depremzedeleri bayramda da unutmadı. Çubuk-1 Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilen piknikte depremzede vatandaşlar doğanın ve güzel havanın tadını çıkardı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen piknik etkinliği ile ilgili olarak ABB'nin resmi internet sitesi üzerinden bilgilendirme mesajı paylaşıldı.

abb3.jpg

PİKNİK ETKİNLİĞİ YÜZLERİ GÜLÜMSETTİ

Çubuk-1 Rekreasyon Alanı’nın da gerçekleştirilen piknikte yaklaşık 300 depremzede vatandaş temiz hava, güneş ve doğanın tadını çıkarttı. Buruk ve hüzünlü bir bayram geçirdiklerini söyleyen depremzede vatandaşlar düzenlenen piknikte yüzlerinin güldüğünü belirterek ABB'ye teşekkür etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Valiliğinden flaş açıklama! Ankara genelinde yasaklandı!

Ankara Valiliğinden flaş açıklama! Ankara genelinde yasaklandı!