ANASAYFA Ankara Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin misafir ettiği depremzedelerin çektikleri fotoğraflar sergilendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin misafir ettiği depremzedelerin çektikleri fotoğraflar sergilendi

6 Şubat tarihli deprem felaketinden etkilenen depremzedeleri Ankara Büyükşehir Belediyesi de misafir ediyor. Belediye bünyesinde misafir edilen depremzedelerin çektikleri fotoğraflar TED Üniversitesi'nde sergilendi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin misafir ettiği depremzedelerin çektikleri fotoğraflar sergilendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin misafir ettiği depremzedelerin çektikleri fotoğraflar sergilendi - Türkiye, 6 Şubat 2023 sabahına büyük bir deprem haberi ile uyandı. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ili etkisi altına alarak büyük bir yıkıma neden oldu.

abb.jpg

11 ilin büyük bölümü adeta enkaz yığınına dönerken evsiz kalan binlerce depremzede de çeşitli kentlerin belediyeleri tarafından misafir edilmeye başlandı. Başkent Ankara'ya gelen depremzedelerin büyük bir çoğunluğu da Ankara Büyükşehir Belediyesince (ABB) misafir ediliyor. ABB tarafından Araplar Mahallesi’ndeki Eserkent Sosyal Konutlarda misafir edilen depremzede vatandaşların memleketlerinde çektiği insan, doğa, sokak ve gündelik yaşam fotoğraflarından oluşan “Memleketim” sergisi ziyarete açıldı. Söz konusu ziyarete ise TED Üniversitesi'nin ev sahipliği yapacağı öğrenildi.

abb-001.jpg

10 TEMMUZ'A KADAR AÇIK OLACAK

ABB ve TED Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen “Memleketim Fotoğraf Sergi” açılışı ve “Depremin Ardından Nasıl Baş Ediyoruz” konulu forum düzenlendi.

abb-002.jpg

Yaklaşık 150 fotoğrafın yer aldığı “Memleketim” sergisi 10 Temmuz 2023 tarihine kadar TED Üniversitesi Ahmet Ersan Konferans Salonu Fuaye Alanı’nda görülebilecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Evlenmenin maliyeti artıyor! 400 bin TL oldu!

Evlenmenin maliyeti artıyor! 400 bin TL oldu!