ANASAYFA Ankara Ankara Çubuk’ta Kurban Bayramı hazırlık toplantısı gerçekleşti

Ankara Çubuk’ta Kurban Bayramı hazırlık toplantısı gerçekleşti

Ülkemizde Kurban Bayramı hazırlıkları başladı. Kurban Bayramı'nda yapılacaklarla ilgili olarak hazırlıklarına başlayan ilçe belediyeleri de harekete geçti. Bu çerçevede Çubuk'ta da bir toplantı yapıldı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Çubuk’ta Kurban Bayramı hazırlık toplantısı gerçekleşti

Ankara Çubuk’ta Kurban Bayramı hazırlık toplantısı gerçekleşti - İslam alemi yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı için son hazırlıklarını yapmaya başladı. Kurban Bayramı'nda ilçe belediyeleri de teyakkuzda olacakken Çubuk Belediyesi de bu kapsamda bir toplantı gerçekleştirdi.

ÇUBUK'TA KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ KONUŞULDU

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Kurban Bayramı tedbirleri ve hazırlıklarına yönelik toplantı düzenlendi. Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'ndaki toplantıya Pursaklar Kaymakamı ve Çubuk Kaymakam Vekili Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Baki Demirbaş, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kaymakam Vekili Yıldız, Kurban Bayramı'nın sağlıklı, huzurlu ve sorunsuz bir şekilde idrak edilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. Çubuk’un kurbanlık satışı ve kesimi noktasında çok önemli bir merkez olduğunu dile getiren Kaymakam Vekili Yıldız, özellikle atıkların bertaraf edilmesi noktasında belediyenin profesyonelce hazırlık yaptığını kaydetti.

MAHALLE MUHTARLARINA SESLENDİ

Mahalle muhtarlarından gerekli duyuruları mahallelerinde yapmalarını isteyen Kaymakam Vekili Yıldız, "Herhangi bir sorun yaşanmaması için bir takım tedbir almamız gerekiyor. İlçede tüm birimlerimizle bu konuda hazırlıklarımızı yaptık. İnşallah sorunsuz bir bayram geçireceğiz.’’ ifadelerine yer verdi. Alınan tedbirler nedeniyle geçen yıl herhangi bir sorun yaşanmadığını aktaran Belediye Başkanı Demirbaş ise "Bilindiği üzere ilçemiz Ankara’nın en yoğun kurban satış ve kesim merkezi. Bu nedenle özellikle çevre kirliliği oluşmaması için çok sıkı önlemler almamız gerekiyor. Bunu da hep birlikte çalışırsak sağlayabiliriz. Bu yıl 18 noktada kurban atıkları bertaraf alanları oluşturduk. İlçemizde 111 kurban kesim noktası oluşturduk ve buralarda gerekli önlemlerimizi aldık. Bayram süresince 50 araç ve 105 personelle hizmet verecek.’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından birim müdürleri slayt eşliğinde yapılacak çalışmaları ve alınan önlemleri anlatırken, mahalle muhtarları da istek, talep ve önerilerini iletti. Kurban Bayramı'nda herhangi bir aksilik yaşanmaması için çalışmaların devam edeceği kaydedildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara merkezli 8 ilde FETÖ'ye ağır darbe!

Ankara merkezli 8 ilde FETÖ'ye ağır darbe!