ANASAYFA Ankara Ankara Dikmen Vadisi nerede konumlanıyor? Vadiye nasıl gidilir?

Ankara Dikmen Vadisi nerede konumlanıyor? Vadiye nasıl gidilir?

Ankara'da konumlanan Dikmen Vadisi gerek yerli gerek ise yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Peki ama Dikmen Vadisi nerede bulunuyor?
Ankara Dikmen Vadisi nerede konumlanıyor? Vadiye nasıl gidilir?

Dikmen Vadisi gerek Ankaralı vatandaşlar gerek ise yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bunun ile birlikte adını Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı bir semt olan Dikmen'den alan Vadi Mesnevi sokakta yer alıyor.

Dikmen Vadisi - Vikipedi

Dikmen Vadisi hem yaz hem de kış döneminde en çok ziyaret edilen bölgelerin başında bulunuyor. Bunun dışında Ankara'nın şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Dikmen Vadisi Parkı da kentin en önemli alternatifleri arasında yer alıyor. Ankara'da Dikmen vadisine ziyarette bulunan birçok vatandaş gerek dinlenme gerek ise gezmek amacı ile tercih ettiklerini sosyal tesislerin yanı sıra yürüyüş yolu ve kafelerin de bulunduğunu ve bundan dolayı çok memnun olduklarını ifade ediyor.

Dosya:Dikmen Vadisi, Ankara 3.jpg - Vikipedi

Vadiyi çevreleyen konut projeleri ile de elit bir yerleşim alanı olan Dikmen Vadisi Parkı adeta göz doldurmaya da devam ediyor. Ankara'da yaşayan vatandaşların dışında yabancı turistler de Dikmen Vadisi'ne akın ediyor.

Dikmen Vadisi bayramda da en çok ziyaret alan bölgelerin başında bulunuyor. Ziyarette bulunan vatandaşlar ise piknik amacı ile tercih ettiklerini ifade ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Halk Ekmek bayram süresince üretim rakamlarını açıkladı!

Ankara Halk Ekmek bayram süresince üretim rakamlarını açıkladı!