ANASAYFA Ankara Ankara ile Eskişehir arası kaç saat? İki şehir arasında ulaşım rotası

Ankara ile Eskişehir arası kaç saat? İki şehir arasında ulaşım rotası

Ankara ile Eskişehir birbirine çok yakın iki şehir olarak biliniyor. Bunun ile birlikte Eskişehir'e gitmek isteyen birçok kişi arasındaki kilometre farkını da merak ediyor.
yazar
Haber Merkezi
Ankara ile Eskişehir arası kaç saat? İki şehir arasında ulaşım rotası

Yaz ayının gelmesi ile birlikte Ankara'da yaşayan birçok vatandaş Eskişehir'e gidiyor. Bunun ile birlikte Ankara'ya çok yakın bir konumda yer alan Eskişehir en çok rağbet gören şehirlerin başında da bulunuyor.

Şehirler arası yolculuk yapacaklarım merak ettiği ilk şey ise Ankara - Eskişehir istikameti arasındaki kilometre farkıdır. Peki ama Ankara ve Eskişehir arasında kaç kilometre var?

Dosya:Eskişehir Yolu.jpg - Vikipedi

ANKARA - ESKİŞEHİR ARASI SAAT FARKI

Ankara ile Eskişehir arasındaki mesafe eldeki verilere göre tam 236 kilometredir. Bunun ile birlikte Ankara'dan Eskişehir'e gitmek isteyen kişiler kendi araçları ile 2 saatte ulaşım sağlayabilir.

Ayrıca Ankara Eskişehir arasında en sık kullanılan ulaşım yöntemlerinden biri ise Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına bağlı olan Yüksek Hızlı Trendir. Ankara ile Eskişehir arasındaki mesafe hızlı tren ile son derece azaltılırken tren kullanılarak bir buçuk saatte ulaşım sağlanabiliyor.

Bunun ile birlikte Ankara - Eskişehir arası hızlı tren tam bir buçuk saat sürerken Ankara, Eryaman, Polatlı ve Eskişehir olacak şekilde 4 durak süren bir yolculuk söz konusu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *