ANASAYFA Ankara Ankara - İzmir arası kaç saat? İki şehir arasındaki yolculuk kaç kilometre sürüyor?

Ankara - İzmir arası kaç saat? İki şehir arasındaki yolculuk kaç kilometre sürüyor?

Yaz ayının yaklaşması ile birlikte Ankara'dan İzmir'e tatile gitmek isteyen kişiler iki şehir arasında kaç kilometre olduğunu merak ediyor.
Ankara - İzmir arası kaç saat? İki şehir arasındaki yolculuk kaç kilometre sürüyor?

Ankara - İzmir arası kaç kilometre olduğunu merak eden kişiler şimdiden tatil planı yapmaya başladı. Bunun ile birlikte bilindiği üzere İzmir'in tatil bölgesi olmasından dolayı Ankara'dan birçok vatandaş Ege'yi tercih ediyor. Peki ama Ankara - İzmir arası kaç kilometre?

Ankara - İzmir arası kaç kilometre sorusu yolculuk söz konusu olduğunda en fazla sorulan sorulardan bir tanesi. Bunun ile birlikte Türkiye'nin en büyük şehirlerinden olan iki şehir arasında turistik ziyaretler ardı ardına gerçekleşiyor. İki şehir arasında ayrıca turistik ziyaretler haricinde büyük bir lojistik yolculuk ağı da bulunuyor.

Yapılan hesaplamalara göre Ankara - İzmir arası en kısa 585 kilometredir. Fakat Ankara - İzmir istikametine Bursa yolundan gidilirse yol 733 kilometreye kadar çıkıyor. Bu da 8 saat gibi bir süreye tekabül ederken Ankara - İzmir arası en kısa yol Manisa, Uşak ve Afyonkarahisar üzerinden yapılır. Bu yolculuk ise 585 kilometrelik sürecek ve bu da ortalama yaklaşık olarak 6 saat gibi bir zaman dilimine tekabül eder.

Ankara - İzmir arası 585 kilometrelik yol tercih edildiğinde özel araç ile 5 ile 5,5 saat arası sürerken uzun yol ile 733 kilometrelik Bursa yolu tercih edildiğinde 7 ile 7,5 saat arasında yolculuk sürüyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Borç yapılandırma sisteminde sona gelindi! Son başvuru tarihi 3 Temmuz!

Borç yapılandırma sisteminde sona gelindi! Son başvuru tarihi 3 Temmuz!