ANASAYFA Ankara Ankara Kahramankazan'da başıboş köpekler ilçe sakinlerini tedirgin ediyor!

Ankara Kahramankazan'da başıboş köpekler ilçe sakinlerini tedirgin ediyor!

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde başıboş köpekler için ilçe sakinleri ekiplerden yardım istedi.
Ankara Kahramankazan'da başıboş köpekler ilçe sakinlerini tedirgin ediyor!

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde dehşete düşüren bir olay yaşandı. İlçe sakinleri Peçenek Mahallesi başta olmak üzere civardaki tüm mahalle ile köyler yüzlerce sahipsiz köpeğin bakımsız olduğunu kaydederek hem insanlara hem de inek ve tavuklara saldırdığını söyledi.

Sahipsiz köpeklerin açlıktan birbirini yediğini de anlatan bölge sakinleri, yetkililerden apar topar yardım istedi.

"İNEKLERİMİZE, HAYVANLARIMIZA VE İNSANLARIMIZA ZARAR VERİYORLAR"

İlçede bulunan Kaplu Deresi etrafında başıboş 500’den fazla köpek olduğunu söyleyen Kahramankazan ilçesi Peçenek Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Kemal Karabacak, “Biz köpeklerden şikayetçi değiliz. Köpekler sahipsiz oldukları için onlara yaşam alanları ve barınak istiyoruz. Köpekler burada çok aç ve susuz kalıyorlar, dolayısıyla birbirlerini yiyorlar. İneklerimize, hayvanlarımıza hatta insanlarımıza zarar veriyorlar. Yetkililere sesleniyorum, buraya bir an önce barınak yapılmasını rica ediyoruz. Bu kurumuş derenin etrafında 500’ün üzerinde sahipsiz başıboş köpek var, insanlar buradan geçerlerken tedirgin oluyorlar. Sürekli olarak civar ilçe ve mahallelerden köpekleri toplayıp buraya atıyorlar. Buradan bir araç geçerken tüm köpekler aracın etrafına toplanıp aracı durdurmaya çalışıyorlar. Buradaki köpekler birbirlerini parçalayıp yemeye başladılar. Durumları o kadar kötü ve acınacak durumda. Bu köpekler köylerimize inip kümeslerimizdeki tavuklarımıza saldırıyor” ifadelerini kullandı.

"ÇOK TEDİRGİN OLUYORUZ HER AN SALDIRABİLİRLER"

"Çocuklarımın başına bir şey gelirse bunun hesabını kim verecek" diyerek isyan eden bir mahalle sakini, “ Belediyeler hayvan barınaklarına fazla gelen köpekleri buraya getiriyorlar. O yüzden buradaki köpeklerin büyük çoğunluğu küpeli. Belediye mensupları ve köpekleri yavruyken alıp da besleyemeyen insanlar, bu köpekleri buraya atıyorlar. Köpeklerin kemikleri sayılıyor, hatta birbirlerini parçalayıp yemeye başladılar. Bir noktaya yem bıraktığımız zaman baskın olan köpekler mamayı yiyebilmek için diğer zayıf gördüğü köpeğe saldırıyor saldırıyor ve ona zarar veriyor. Hemcinsleri tarafından öldürülen köpekler burada çok pis bir koku yapıyor. Bunlar candır, buradaki canlara yardım edilmesi lazım. Sadece gelip benim bahçemde 25-30 tane tavuğumu yediler. Şimdi yaz sezonu açıldı. Köyümüze çocuklarımız gelmeye başladı, çok tedirgin oluyoruz, Allah korusun her an saldırabilirler. Bu çocuklara eğer bir şey olursa bunun hesabını kim verecek. Bu canları sağa sola atmayla bu iş olmaz. Burada 500 tane hayvan var. Buraya bir barınak yapılması şart.” dedi.

İlçedekiler sahipsiz hayvanlar için çağrıda bulunurken çok sayıda tavuklarını kaybettiklerini de duyurdu.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'nın önemli mimarisi Devlet Resim ve Heykel Müzesi!

Ankara'nın önemli mimarisi Devlet Resim ve Heykel Müzesi!