ANASAYFA Ankara Ankara Kahramankazan'da bayramlaşma programı düzenlendi!

Ankara Kahramankazan'da bayramlaşma programı düzenlendi!

İslam alemi tarafından idrak edilen Kurban Bayramı için çeşitli kutlama programları düzenleniyor. Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde de bayramlaşma programı düzenlendi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Kahramankazan'da bayramlaşma programı düzenlendi!

Ankara Kahramankazan'da bayramlaşma programı düzenlendi! - 28 Haziran tarihi ile İslam dünyası ikinci dini bayram olan Kurban Bayramı'na erişti. Kurban Bayramı'na erişen Müslümanlar, bayramlaşmak üzere ziyaretlerine başlarken ilçe belediyeleri de çeşitli programlar düzenlemeye başladı. Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendiği bildirildi.

aa-20230629-31553709-31553703-kahramankazanda-bayramlasma-programi.jpg

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Milli Egemenlik Parkı'nda yapılan törene Kahramankazan Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, şehit aileleri ve gazilerle siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

KALABALIKLA BAYRAMLAŞILDI

Gruplar halinde alana gelen partililer ve sivil toplum kuruluşları protokol ile bayramlaştı. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan ve duaların edildiği bayramlaşma töreni, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Programın sonunda Kahramankazan Belediye Başkanı Oğuz, çocuklarla bayramlaşarak bayram harçlığı dağıttı. Kaymakam Parlar ile Başkan Oğuz daha sonra Kahramankazan 15 Temmuz Gazileri ve Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti.

aa-20230629-31553709-31553706-kahramankazanda-bayramlasma-programi.jpg

BAŞKAN OĞUZ'DAN AÇIKLAMA

Törende konuşma yapan Kahramankazan Belediye Başkanı Oğuz, belediye olarak bayram öncesi yaşlı, gazi ve şehit ailelerine ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu kapsamda bir açıklama yapan Başkan Oğuz, "Bayram sevincini onlar da yaşasın diye hayırsever vatandaşlarımızın katkısıyla 700 yavrumuzu giydirdik. İhtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 70 adet kurban kestik." ifadeleri ile sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Tasarımıyla ödüle layık görülen Yeni Toyota Prius'un fiyatı belli oldu mu?

Tasarımıyla ödüle layık görülen Yeni Toyota Prius'un fiyatı belli oldu mu?