ANASAYFA Ankara Ankara Kırıkkale yolunda trafik yoğunluğu yaşanıyor

Ankara Kırıkkale yolunda trafik yoğunluğu yaşanıyor

İslam alemi 28 Haziran tarihi ile idrak edilen Kurban Bayramı tatilini fırsat bilerek seyahat planlarını faaliyete geçirdi. Yaşadıkları şehirlerden ayrılan tatilciler dönüş yoluna çıkmaya başladı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Kırıkkale yolunda trafik yoğunluğu yaşanıyor

Ankara Kırıkkale yolunda trafik yoğunluğu yaşanıyor - İslam alemi yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'nda 9 günlük tatil yapma fırsatı elde etti. 9 günlük tatil fırsatı elde eden vatandaşlar, 28 Haziran tarihi ile idrak edilen Kurban Bayramı öncesinde yollara koyuldu.

Memleketine ya da tatile gidenler yoğun kalabalıklar oluştururken tatilin 2 Temmuz tarihinde bitecek olması ile birlikte yollara çıkmaya başladı. Bayram tatilini şehir dışında geçirenlerin dönüş yolculuğu başladı.1 Temmuz Cumartesi günü yola çıkmayı tercih eden vatandaşlar trafikte yoğunluk oluşturdu.

screenshot-44.jpg

TATİL DÖNÜŞÜ KİLİT KAVŞAK'TA YOĞUNLUK

Kurban Bayramı tatilinin son günlerinde vatandaşların dönüş yolculuğu başladı. Bu nedenle 'Kilit kavşak' olarak adlandırılan Kırıkkale'de trafik yoğunluğu yaşanmaya başladı. Ulaşımda 43 ilin bağlantı noktasında yer alan Kırıkkale'de yoğunluk arttı. Özellikle Kırıkkale - Ankara kara yolundaki yoğunluk nedeniyle araçların yavaş ilerlediği kaydedildi.

Kara yolları ekipleri tatil öncesi trafiğin aksamaması için Kırıkkale-Ankara ve Kırıkkale-Kayseri kara yolundaki bazı kavşakları geçici olarak kapatmıştı. Öte yandan trafik yoğunluğunun pazar günü gece saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği aktarıldı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Nakit ihtiyacı olanlar Akbank'ta kuyruğa girecek! 15 bin liralık faizsiz nakit avans anında hesabınızda

Nakit ihtiyacı olanlar Akbank'ta kuyruğa girecek! 15 bin liralık faizsiz nakit avans anında hesabınızda