ANASAYFA Ankara Ankara Kocatepe Camii nerede? Camii'ye nasıl gidilir?

Ankara Kocatepe Camii nerede? Camii'ye nasıl gidilir?

Kocatepe Camii Ankara'ya gelenlerin araştırdığı konulardan bir tanesi. Peki ama Ankara'da bulunan Kocatepe Camii nerede ve bu Camii'ye nasıl gidilir?
yazar
Haber Merkezi
Ankara Kocatepe Camii nerede? Camii'ye nasıl gidilir?

Ankara'ya gelenlerin en çok araştırdığı konular arasında yer alan Kocatepe Camii gerek Ankaralı vatandaşların gerek ise yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bunun ile birlikte Kocatepe Camii'nin özellikle büyük küçük herkesin ilgisini çekmesinin yanında Cumhuriyetin ilk yıllarında söz konusu olan eser önemli ibadethaneler arasında bulunuyor.

Kocatepe Camii, Ankara | Nerede, Tarihi ve Hakkında Bilgiler

KOCATEPE CAMİİSİ ANKARA'DA NEREDE KONUMLANIYOR?

Kocatepe Camii Ankara'nın Çankaya ilçesinde konumlanırken adından da anlaşılacağı gibi Ankara'nın yüksek noktalarından biridir. Turgut Özal döneminde tasarlanmış ve yine o dönemde ibadete açılmış olan Camii merkezi bir konumda yer alıyor. Özellikle ayrıca protokolün katılımını söz konusu olduğu cenazeler gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

KOCATEPE CAMİİ'SİNE ULAŞIM!

Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı olan Kocatepe semtinde yer alan Kocatepe Camii merkezi konumda olması nedeniyle ulaşımı da bir hayli kolaydır. Ankara'nın Kızılay semtine ulaştıktan hemen sonra yürüyerek dahi bu Camii'ye ulaşmanız mümkündür.

Ya da Kızılay'dan Kocatepe minibüsü ve otobüsleri ile de bu caminin bulunduğu yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
2 Temmuz Pazar Ankara ilçelerinde nöbetçi eczaneler listesi

2 Temmuz Pazar Ankara ilçelerinde nöbetçi eczaneler listesi