ANASAYFA Ankara Ankara Nallıhan bölünmüş karayolu hizmete açıldı!

Ankara Nallıhan bölünmüş karayolu hizmete açıldı!

Ankara ve Nallıhan'ı birbirine bağlayan D140 karayolunda bilindiği üzere yapımı devam eden bölünmüş duble yolun bir kısmı trafiğe açılarak hizmete başladı.
Ankara Nallıhan bölünmüş karayolu hizmete açıldı!

Bunun ile birlikte Nallıhan'da bayram yoğunluğu devam ederken artan trafiğe olanak sağlamak amacı ile önlem alındı. Bu hususta Nallıhan'da bayram yoğunluğundan dolayı trafiğe olanak sağlamak için bölünmüş duble yolun bir kısmı trafiğe açılarak hizmete girmiş oldu.

Ankara-Nallıhan bölünmüş kara yolunun bir kısmı trafiğe açıldı - İleri Gazetesi - Yozgat ın Özgür Gazetesi | 1967'den beri...

YOLDA KALMA SÜRESİ KISALIYOR!

Yolun tamamlanması ile mevcut yolla 20 dakikada geçirilen 23,4 kilometrelik kesim 14 dakikada Bundan böyle kat edilecek.

Yıllık 9 milyon lira tasarruf sağlanacak ve bunun dışında çevreye de zarar minimuma indirilmiş olacak.

Bu hususta egzoz emisyon salınımı ise yıllık 1524 ton azalmış olacak.

BÜYÜK ŞEHİRLERDE TRAFİK YOĞUNLUĞU

Bunun ile birlikte Kurban Bayramı'na sayılı saatler kala kimi yollarda trafik yoğunluğu yaşanırken kimi yollarda ise trafik yoğunluğu en aza indirildi.

Başta İstanbul olmak üzere Ankara'da sabah saatlerinde trafiğin yaşanmaması dikkatlerden kaçmazken özellikle büyük şehirlerdeki vatandaşların bayramı geçirmek amacı ile sevdiklerinin yanına gittiği de biliniyor.

Bundan dolayı sabah saatlerinde İstanbul'da trafik yoğunluğunun azalması dikkatlerden kaçmadı. İstanbul dışında Ankara'da da trafik yoğunluğunun azaldığı gözlemlendi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Yenilenen Kia Sorento nasıl görünecek?

Yenilenen Kia Sorento nasıl görünecek?