ANASAYFA Ankara Ankara OSTİM OSB'de elektrikli şarj istasyonları faaliyete geçti!

Ankara OSTİM OSB'de elektrikli şarj istasyonları faaliyete geçti!

Elektrikli araçların ülke pazarına girmesiyle beraber çalışmalar hızlandı. Belirlenen bölgelerde elektrikli şarj istasyonları kurulurken Ankara'nın en büyük sanayi sitesi OSTİM'de de bu istasyonlar faaliyete geçti.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara OSTİM OSB'de elektrikli şarj istasyonları faaliyete geçti!

Ankara OSTİM OSB'de elektrikli şarj istasyonları faaliyete geçti! - Elektrikli araçlar doğa dostu olmaları ve yakıttan tasarruf ettirmeleri nedeniyle araç alacakların ilk tercihi olmaya başladı. Ülkemize hızla giren elektrikli araçlara artan taleple birlikte belirlenen alanlarda kurulan şarj istasyonlarının da artırılmasına dair çalışmalar başladı.

OSTİM'DEKİ ŞARJ İSTASYONLARI FAALİYETTE

Ankara'nın en büyük sanayi sitesi olan OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) sanayicilerin, çalışanların elektrikli araçlarının şarj ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan istasyonlarının faaliyete başladığı bildirildi. OSTİM yönetiminden yapılan açıklamaya göre, 6 noktada kurulan 15 şarj istasyonunun 12'si AC şarj, 3'ü ise hızlı şarj (DC) özelliğine sahip bulunuyor. OSTİM'de kurulan istasyonda ise Türkiye'nin otomobili TOGG şarj edildi.

Şarj istasyonlarının Güneş Enerji Santrali (GES) olarak kullanılabilmesi için istasyonlardan ikisinin üstü kapatıldı. OSTİM yönetiminden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, elektrikli şarj istasyonlarında aynı zamanda güneş panellerinden de enerji üretileceğini ve şarj için gerekli elektrik ihtiyacının güneşten sağlanacağını belirti.

FİYATLAR UYGUN OLACAK

OSTİM OSB Bölge Müdürü Arıcı, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada uygun fiyata vurgu yaptı. Bununla birlikte "Hem sanayicilerimize hem de Ankara'daki tüm elektrikli araç kullanıcılarına bu hizmeti vereceğiz. OSTİM şarj istasyonlarının elektrik birim fiyatları, OSTİM'in dışındaki şarj istasyonlarının elektrik birim fiyatlarından daha uygun fiyatta olacak. '' dedi. Bütün elektrikli araç kullanıcılarını OSTİM OSB'deki istasyonlardan araçlarını şarj etmeye davet eden Arıcı, sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Otomobil fiyatlarında son durum! Araç fiyatları günden güne artıyor!

Otomobil fiyatlarında son durum! Araç fiyatları günden güne artıyor!