ANASAYFA Ankara Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Su Zirvesi'nde önemli mesajlar verdi!

Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Su Zirvesi'nde önemli mesajlar verdi!

ATO Başkan Yardımcısı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, İsrail'deki 'Su Zirvesi'nde dünyaya mesaj verdi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Su Zirvesi'nde önemli mesajlar verdi!

Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Su Zirvesi'nde önemli mesajlar verdi! - Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, İsrail'in Tel Aviv kentinde 26-29 Haziran tarihlerinde düzenlenen 'Suya Dayanıklılık ve Acil Durum Hazırlıkları 2023 Zirvesi'nde konuştu. Suyun, din, dil, ırk farkı gözetmeksizin tüm insanlık için bir yaşam kaynağı olduğunu belirterek önemli açıklamalara yer verdi.

ATO BAŞKAN YARDIMCISINDAN 'SU' HAKKINDA AÇIKLAMALAR

ATO Başkan Yardımcısı ve TKKB Başkanı Yılmaz, "Suyu öyle bir koruyalım ki yokluğu savaşın değil, varlığı barışın adı olsun. Su, tüm dünya için ayrılıkların değil de birleşmenin, bütünleşmenin ve barışın sembolü olsun." ifadelerini kullandı.

ankara-ticaret-odasi-baskan-yardimcisi-su-zirvesinde-onemli-mesajlar-verdi.jpg

"Su, tüm insanlık için bir haktır.'' diyen ATO Başkan Yardımcısı ve TKKB Başkanı Yılmaz, ''Su konusundaki teknolojileri kullanmadığımız fikri kuraklık ve duyarsızlık ise küresel kuraklıktan çok daha tehlikelidir. Suyu öyle bir koruyalım ki yokluğu savaşın değil, varlığı barışın adı olsun. Su, tüm dünya için ayrılıkların değil de birleşmenin, bütünleşmenin ve barışın sembolü olsun." değerlendirmesinde bulundu.

ANKARA'YA DİKKAT ÇEKTİ

Başkent Ankara'nın kuraklık ve su teknolojileri konusunda uluslararası zirvelere ev sahipliği yapmaya uygun bir kent olduğuna işaret eden ATO Başkan Yardımcısı ve TKKB Başkanı Yılmaz, "Orta Asya'dan Akdeniz Havzası'na kültürel etkileşim içinde olduğumuz 1,5 milyarlık nüfusun iklim değişikliği ve kuraklık üzerine yeni çözümlerin, inovasyonların tanıtılacağı ve bu konudaki yeni teknolojilerin anlatılacağı uluslararası zirvelere, toplantılara, etkinliklere ve fuarlara ev sahipliği yapmaya hazır bir kent olduğumuzu ifade etmek istiyorum." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Site aidatlarına asgari ücret ayarı geliyor! Aidat ücretlerinde rekor artış bekliyor

Site aidatlarına asgari ücret ayarı geliyor! Aidat ücretlerinde rekor artış bekliyor